Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prolazio sam pored nekih pšenica ,slikano iz traktora.
P3010030.JPG


P3010031.JPG


P3010034.JPG
 
mindjušar
Imam glatki valjak,nije nesto ni tezak...predusev i na ostalim psenicama soja,Simonida dobra.Sve isto prskano prosle god-herbicidi.
(sijano 18.10.2011.god. i povaljano glatkim valjkom)

Po neki put hoce da izgori od proslogodisnje povece doze Imazetapira (Pivot, Sledor, Ritam...) zato se ne preporucuje psenica nakon soje ako je koriscen Imazetapir u kolicini od 0.5 l po kj. ili vise.
A mozda je i nesto drugo, cim si rekao da na drugim mestima Simonida je bolja a isto predusev je bila soja.
Da nisi mozda bacao svinjsko djubrivo u vecoj kolicini koji isto ume da napravi sranja.
 
@Peet
Danas sam bio obisao njive-psenicu.Sve je isto prskano.Apac se oporavlja,trebala bi mu kisa kao i svemu!!Povaljao sam odma sutradan posle mindjusar-ovog posta
"Djole71 valjaj.."..Jednostavno mislim da ga je zima sasekla.
Uslikao sam Simonidu na jednoj parceli,kada sam hteo ostalo...baterija crkla-foto..Evo slika:
01.jpg
[/IMG]
02.jpg
[/IMG]
 
@mindjušar
Ovo gore je Simonida.Apac nisam slikao ispraznile se baterije u aparatu,...e da je bar priblizno.Cim uslikam Apac za par dana okacicu slike.(Odma sutradan sam povaljao Apac i deo Simonide)
Pozdrav.
 
Probudio se,to je jasno ko dan.Sunce ga izvlaci,ali kada bi dosla kisa preporodio bi se.....
 
Mucenik Apac se oporavlja.Treba mu kao i svakom zitu vlage-kise.Tanjiraca odlozena(nema tanjiranja)do daljnjeg.Neznam kako je kod ostalih forumasa koji su imali slicnih problema sa zitom,valjanje zita u prolece je izgleda nova operacija u obradi koju cu da primenjujem u buduce.(u mom ataru to niko neradi...hvala @mindjusar)

@RatkoPa
Sta se izdogadjalo sa tvojom Pobedom.
Poslao sam sina da slika Apac,da bih stavio slike na forum kao sto sam i obecao...nisam mogao da odem ja-razboleo sam se,ali su slike tu.
1-005.jpg
Mucenik Apac
1-021.jpg
Slikano 24.03.2012.g
 
Djole drago mi je da se pšenica oporavila , sad izgleda čak odlično , čudno mi je bilo kad si pominjo tanjiraču , daleko je bilo od toga , neka rdja dalje
::suncanje::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh