Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mindjušar
Imam glatki valjak,nije nesto ni tezak...predusev i na ostalim psenicama soja,Simonida dobra.Sve isto prskano prosle god-herbicidi.
(sijano 18.10.2011.god. i povaljano glatkim valjkom)
 
Ja mislim da je nesto drugo,nije podlubljivanje.Njiva pored je posejan Apach(2kj) a moje Pobrda(2.5kj) sve sam spremio odjednom i posejo isti dan,predusev kukuruz a na Apach-u ni traga od mraza
Razlika izmedju je kao izmedju Djoletove druge i trece slike
 
RatkoPa
Neznam druze sta da ti kazem....ubijo ga mraz-golomrazica.Pazljivo pogledaj moju trecu sliku,gornji desni ugao-breg,kao da se budi(13.03.2012.g.).
Dva dana pre slikanja nije se nista zelenilo???
 
4giss7.jpg
fu3msw.jpg
34eoi9x.jpg
prva slika je talas a ima i andina druga je cist talas a treca cist andino
 
Danas sam valjao psenice,meni je najbolja psenica na 6. klasi,Ns 40s se jako lepo bokori,skoro je sklopio redove,verovatno jer sam tek ove nedelje uspeo tamo da bacim djubre,ima bas dosta vlage,cudno mi jer na prvoklasnoj zemlji psenica ne samo moja nego sva jako lose izgleda.Krivo mi sto nisam slikao jednu parcelu,koja izgleda kao sa druge planete,morao sam da se provucem kroz siblje u kanalu da je vidim izbliza.izgleda neverovatno,modro zelena psenica,i narasla sigurno 10-tak cm,gusta milina jedna za videti,a sve su to neke livade i pasnjaci razorani...
 
Htedoh juče da povaljam pšenice, ali sam se predomislio.
Kad izvadim stabljiku iz zemlje, koren se otkine i ostane u zemlji, znači da je dobro ukorenjena i da je jesenje valjanje posle setve bilo dovoljno.
 
Kako god bilo. Vidim da Delta agrar ne valjaju proletos pšenice a jesenas su to radili kembridžima, pa se neću zbog toga sekirati.
Sad samo da pribavim Sekator, ili Mezzo i prskanje. Sejao sam na međuredni razmak od 15 cm te mogu par dana da produžim period za prskanje.
 
I kod mene Matijević ne valja pšenice,a one jednostavno nestaju.Pored njihove table ima tabla jednog privatnika koji je izvaljao.Svakog dana se vidi sve veća razlika.Izgleda će efekat valjanja biti utoliko veći jer je zatvorio vlagu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh