Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
002.jpg
[/IMG]
003.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 22:24 ---------- Prethodna poruka je at 22:15 ----------

prva je kraljica, SRPANJKA a druga je tacitus, ocito je misevima bilo dosadno pravo ispod snjega pa su mi napravili prilicnu stetu, vidzo sam njive dije bilo i gore(mada mene to netjesi) pa se vrsilo i navrsio sam se takve pšenice, kad krene vegetacija vidjeti cu sta ce biti od toga... sta kaze agronomija na ovakvu njivu..???
 
Jutros sam prihranio psenicu sa 100 kg. SAN-a po kj. Zemljiste je bilo zaledjeno, tako da je sve proteklo u najboljem redu. Inace jos je mekana zemlja. Od 20. do 25. 03. sledi jos 100 kg. SAN-a.
 
Ja sam bacio 300kg SAN-a na hektar. Bilo je solidno kaljavo pa smo morali rucno da bacamo. Zanima me koji je efekat bacati na smrznuto zemljiste? A koji na ovako kaljavo? Cuo sam da ako uhvati mraz od toga sto smo bacili nema nikakve vajde.
 
mi idemo sa 200 kg SAN-a po kj ... u celom ataru psenica je dosta losa, sva plava ili pozutela,suva na gornjoj zemlji, dole je malo bolja ... treba joj toplote
 
Danas završena prva doza prihrane 350kg/ha KAN,pa za mesec dana još 175 kg/ha KANa
Picture019-2.jpg
[/IMG]
Ovo je konkretno sorta Simonida,sva su takva,samo što je Balaton malo bleđi,i Ingenio takođe,svaka sorta ima svoje karakteristične nijanse
 
Ove godine sam odlučio malo kasnije prihranjvati kad dobro krene vegetacija, a i čini mi se da još nije gladna. Čekaće se još nekoliko dana , i iće Kan malo više , 300-400kg i možda početkom maja ,al možda , još jedno 50kg .
 
interesuje me, dali vi sadite psenicu semensku il iz ambar?i kolika je razlika *u prinosu semenske psenice? i ove iz ambara? * * * danas sam se uverio bolje je nikla ona psenica sto je tanjirano pa sejeno.nego klasicno oranje pa sejanje.
 
Ja sam prihranjivao psenicu juce.100kg KAN a po h.Kod nas.tj u nasem kraju losa je psenica.Kad je sejana nije bilo kise mesec dana jos i suvomrazica..
 
Uglavnom sijemo.


Pretpostavljam da većinom ide sjemenska , može i vlastita , ali iz dobre zemlje i sa bar 2 zaštite , i na kraju trijerenje , dorada i tretiranje ( o ovo klasiranje se baš ne razumijem ali neko će objasniti)
Sigurno je da će uvjek prinos domaće netretirane pšenice biti manji od sjemenske bar 10-20%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh