Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zorane ona slika iz Verone da nije zabuna,? lici na fudbalski teren fale samo tribine
 
Danas bio u obilasku njive(pokraj asfalta je),verovali ili ne zemlja je odpustila,nije bas blato da se razumemo,a rapsodija je u super stanju,lego sneg ko budali samar,a i vestak.
 
Radi zito ispod snega,tako da polako krcka vestak,bilo je gladno zapravo.Sredinom marta dobija drugu turu i zdravo zurim do spricanja.
 
Nikola , jesili siguran da žito sad nešto radi ispod snijega , i nebi baš reko da je ove godine bilo gladno , ni na jednoj od slika na forumu nije bilo "žuto" . Prijebi se reklo da je bilo žedno.
 
Nikola , jesili siguran da žito sad nešto radi ispod snijega , i nebi baš reko da je ove godine bilo gladno , ni na jednoj od slika na forumu nije bilo "žuto" . Prijebi se reklo da je bilo žedno.

Kako neradi, radi itekako sve trlja lisće i gleda kad će da dođe gazda i da baci UREU na pola metra debelog snega.:sta:
 
he he he :haha: ma gde radi ljudi do juce bilo zaledjeno... ja sutra idem po djubre i cekam da se otanji sneg... kod mene u ataru ima dobrih 30cm snega ponegde i vise...
 
Šta sve neće na seljaka, sad srne.Ulaze u pšenicu po ovom snijegu , i prave neke oaze gdje ima dosta pšenice(istrgane?) ozgo po snijegu . Valjda čeprkaju i pregrću , sad ako pasu što ne pokupe ono sa površine. Tu ima dosta izmeta , mislio sam da nije zec ali ipak je srna ::samo bes::
 
Momo tu bolest leci dvocevka,jednim udarcem dve muve ubijes,zito oslobodis napasti a kuci pravis srneci gulas.
 
Upravo je danas na lokalnim vijestima cijeli dan priča o tome kako je nadjen ubijen srndać , pa se digli lovočuvari i policija , samo što nisu došli oni iz Majamija.

Frka nevidjena da se nadje počinioc , ni je nikad nebi ubio životinju , samo kažem..
 
Ovako je izgledalo pre snega.
296jiw6.jpg

A ovako izgleda posle snega
34dmo13.jpg

1hfps1.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh