Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam bio na njivi i mogu vam reci da se zemlja osusila i mogo bi da se baca cak mozda i cutra.
 
Ja sam juce bio malo na terenu sa kolegom zastitarom i on mi je rekao da psenice ne izgledaju tako lose.Kasnice pocetak vegetacije jedno 15 dana.Ja planiram do 10 da bacam 100kg AN-a a do 25 jos 100kg AN-a.Posle cu jos dva puta prskati(1 protiv korova 2 protiv bolesti),i rastopicu jos 10kg Ureu po kj.I jos da dodam da mi bolje izgledaju psenice koje sam kasnije posejao,rec je o EUCLIDE.
 
Malo sam prošetao da vidim neke parcele pod pšenicom.Prihranjene su pre nekoliko dana ,još je bilo snega.Ima oštećenja lista ali ništa strašno_Ovo je NS-40.

 
Odlično izgleda.Ja juče išao u obilazak pšenice.Trenutno stanje je katastrofa.Ona dva dana sa velikim minusom pre snega su uradila svoje odnosno jak mraz je pobio svu pšenicu a sada niče da li regenerisana ili ono što nije niklo kada je trebalo.U većem delu atara koji sam obišao nisam video lepog žita.
 
Danas popodne obišao parcele pod pšenicom. Mogu reći da sam pozitivno iznenadjen stanjem useva. Pšenica izgleda odlično. Da napomenem, pre toga njive sam obišao početkom januara kada na njivama koje su sejane krajem oktobra i početkom novembra nije niklo ni 50 posto semena. Najviše me iznenadila Simonida koja je pre snega katastrofalno izgledala.
U toku sledeće nedelje sledi prihrana sa 250-300 kg KAN-a po hektaru a krajem marta još 100 kg KAN-a. U aprilu joj sledi Sekator i folijarna prihrana, i to joj je sve do žetve.
 
Bice da je tako u svakom slucaju je dobro,
Kod mene se za sad dobro drzi,Apac je malo vise dobio od mraza(definitivno leti sa njiva),NS(Rapsodija,Evropa90,Simonida)su dosta bolja,i Ingenio(posejan za probu) nije los no videcemo.
 
ја сам данас обилазио њиве и сутра следи прихрана, лепо се просушило, нема више шта да се чека
 
ja danas završio prvu prehranu fijesta i lucija 3+ a katarina 5+ dobile 175/ha pa početkom aprila će opet oko 150/ha i pitanje koliko posto mogu ureje kasnije preko lista kad budem šprico protiv korova
 
Moja psenica danas,sorta POBEDA sejana 16.10.
Sutra prihrana sa 150kg/kj SAN a za dvadesetak dana sa 100kg/kj KAN-a
1z69hj5.jpg

b96brl.jpg

akbzg6.jpg
 
U utorak treba da mi stigne KAN fabrička cena 300dolara tona +8% PDV (27.5din/kg kući),pa peglamo 200kg/kj sad i krajem aprila još 100kg/kj
 
Simonida,moja ubedljivo najlosija psenica.Samo po ataru ima i 10x losijih od ove moje.
U utorak bi trebalo da dobije djubre.
photo0306.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh