Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po ovom snegu nemožeš izvući prikolicu sa par tona veštaka na njivu,traktor u snegu od 40cm može i solo da zaglavi,a kamoli sa prikolicom,a velike su šanse da napada do sutra toliko
 
Ja sam prekljuce bacio 100kg po jutru uree, smrzla zemlja kao beton jedva se vide tragovi kud je prosao traktor, neznam oce li to valjati?
 
Neće valjati ako se sneg bude naglo topio.Pošto je zemlje smrznuta i takva će i ostati ispod snega može se desiti da ureja jednostavno pobegne sa vodom u dolje,niže ili neke druge vrste depresija.Po meni je tako ,a šta knjige kažu me ne zanima.
 
Ja se kajem što juče nisam prihranio pšenicu . Smatram da će se zemlja otkraviti ispod snega za par dana i onda bi djubre lagano ulazilo u zemljiste . mislim da neće biti naglog topljenja mada se nikad nezna zna ono i u januaru da otopli na +13 a kamoli u februaru..
 
Neće valjati ako se sneg bude naglo topio.Pošto je zemlje smrznuta i takva će i ostati ispod snega može se desiti da ureja jednostavno pobegne sa vodom u dolje,niže ili neke druge vrste depresija.Po meni je tako ,a šta knjige kažu me ne zanima.
Potpuno se slažem stobom ovde , spiranja sigurno ima sad dal više il manje , nije to drastično al ako "presloži " Azot po pola metra lijevo desno , nije dobro . Doduše isto se može desiti i kad se prihranjuje bez snijega pa padne prejak pljusak.
 
Pšenica u Hrvatskoj, negde oko Slavonskog Broda. Slika je napravljena iz autobusa pa i nije neki kvalitet. Ima svakavih, ova parcela je neki prosek.
2q0vius.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh