Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam svoju sijao isto oko tog datuma,ali je gusta kao ljulj.
Budem rekao nekom od kuce da mi poslika pa postam slike ovih dana.
 
Obišao dve parcele pšenice ,pomodrila od zime
Ova parcela je na tanjiranom lucerištu ,nije se uradilo kako treba ,možda će biti presevanja.Ima dosta korova i rupa od miševa .




Ova parcela je uvek lepo izgledala
 
Kod mene je isto tanjurano,ali nakon zelene gnojidbe.
Ali je sijana razbacivacem za đubar umjetni.
Ova druga parcela bas ljepo izgleda.
To sa sijacicom sijete?
 
Ja sam svoju sijao isto oko tog datuma,ali je gusta kao ljulj.
Budem rekao nekom od kuce da mi poslika pa postam slike ovih dana.

Evo dobio sam slike danas.

Ovo je manja parcela.
Sijano je 20.10.2011 rasipačem za gnoj,prihranjena je prije 10ak dana dva tri dana prije ovih niskih temperatura.
Prije psenice je na zemlji bila repica za zelenu gnojidbu,ona je zaorana,jednom potanjurano i islo se u sjetvu.
Inace ovo je jako losa zemlja,tvrda.

23ijfdh.jpg


k367vp.jpg


2re5ooh.jpg


Evo ovdje na zadnjoj fotki se vidi koliko je gromada ostalo.
Zbog takvih stvari ove godine kupujemo rotodrljace.
Ali sve u svemu ja sam zadovoljan psenicom.
Jos kad nocas padne snijeg,bit ce super.

29bftc0.jpg
 
Vidio sam danas moju pšenicu i još neke od komšija. Sve izgledaju KAAAAAAATAAAAAASTROOFALNOOOOOO !
Na ovoj suši,hladnoći i vjetru kao da se smanjila,prorijedila i dobila neku skroz tamnu boju. Dal joj je to prolazno stresno stanje ili će biti gubitaka vidjećemo .Snijeg ne da bi došo dobro,samo ako nije kasno.
Sada i pričati o prihrani je stvarno apsurdno.:spavam:
 
A šta misliš zašto mi je Bog dao dve kćerke? Nisam lep,al' sam dosadan


To je sve od niskih temperatura,kao i čovek,na zimi što pomodri,pa promrzne,pa u celoj Srbiji smrzne 16oro od PUUUNO(uglavnom neuhranjenih) tako će i pšenice,više neuhranjene,manji procenat uhranjenih i život ide dalje,ko zna zašto je to sve dobro



Mačak nosio papagaja u čeljusti,a papagaj vik'o nema mesta panici,nema mesta panici
 
To su mu sigurno bile poslednje riječi,i ja znam jedan dobar o papagaju al je rasistički.
Nego što kaže kocka... providi se mnogo zemlja,samo kod mene nije požutjela nego baš ljubičasta ,skoro crna.
 
Ni kod mene nije ništa bolja situacija, polako provejava sneg i malo će je zaštititi od niske teperature pod uslovom da napada barem 10-ak cm.
 
Evo kom mene pada sneg od pola 4 tako da ce pokriti psenicu nadam se da ce mu bolje biti ispod snega,za vikend bacam vestak na sneg
 
E to je prava stvar samo će ti biti papreno hladno za rad.Bolje sačekaj sredinu iduće nedelje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh