Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros vidim zadrugare da kače dva velika amazone ciklona i da su im prikolice pune đubriva.Stao da vidim šta se radi i kažu mi da moraju da bace sve do petka pre snega.Boje se da čekaju jer su kupili silu ureje a neće imati efekta kasnije bacati je.Kaže da ako čekaju da se sneg otopi kasno će ući u njive i onda će im trebati An mesto ureje ,a snjom neće znati šta će.
Svako ima svoje muke.
 
Ima vremena za ureu jos ceo februar, mada nije lose ni malo ranije baciti. Mi planiramo da bacimo ureu za par dana, ali po najvise ce zavisiti od vremenskih prilika.
 
I drugar i ja se dogovorili da sačekamo sneg za vikend pa od nedelje da krenemo redom.Naravno red je prvo njegove pa moje:haha:
 
Danas obišao pšenicu.Fali joj svega.
id9i7l.jpg

nqz6e9.jpg
 
Moja pšenica je u još gorem stanju. A posejana par dana posle Ljušine...
Neće valjati ova suvomrazica, a što je još gore, dok je bila mekana zemlja tuda je prošlo stado ovaca...:sjasi:
 
Ta njiva gde se nalazi pšenica je tako nisko u odnosu na Z.Moravu da ako se tri bake istovremeno upiške u Kraljevu ona je pod vodom. A ako bude naglog topljenja ove snežurine u slivu Ibra ode i pola metra zemlje a kamo li pšenica.
 
biće snijega javljaju hrvati sutra na primorju kiša i susnježica a od četvrtka do ponedeljka snijeg u čitavoj hr. i seli se na istok.Moja se još drži posijana je u optimalnom roku a i nisu tako niske temperature kao kod vas.Jutros bilo -8 a prethodnih dana -4 a po danu +4 al da joj fali snijega bogami fali
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh