Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stimulacija bi bila za jednu godinu a vec sledece cena bila bi kao u Srbiji radili bi vise za iste novce.Moje misljenje kad bi vi u Vojvodini imali prosek 10000kg. po ha.ne verujem da bi vi koji proizvodite imali neku veliku korist od toga , drzava bi nasla nacina da vam to uzme.Ili bi cena cena psenice otisla dole .Izato ne treba se previse truditi za nesto sto ce drugi oteti.

Niste me razumeli,kolega,mislio sam da bi ta cena trebala VAS da stimuliše da radite bolje,prinos od 4100kg/ha nije baš prinos za ponos,nebih da Vas uvredim,ali tako je
 
Zato što imam dosta rodbine u blizini Prištine i u Kosovskom Pomoravlju i znam kakvi su im uslovi i zemljište.Ako uspe da dobije 5 t/ha biće rekorder Kosova.
 
Štrumfe ja sam proveo vojni rok na slatini,i preleteo uzduž i popreko kosovo,ali je to sve veoma nebitno,svako zemljište može biti i plodno i rodno,kod gazde mora da rodi
Tokom ratova je stradalo puno oranica u svetu,pa se sve to povrati,ovo je XXI vek
 
Može da proba čovek da primeni agrotehniku koja se ovde u Vojvodini primenjuje pa će videti.Ne tvrdim da je ne moguće ali kažem da je teško postići veći prinos.
 
Mindjusar je u pravu i ja bih ulozio toliko po hektaru kada bi imao pera.Jesenas sam imao tu istu cenu EUROFERTILA ali da prvo uplatim pa djubre stize u avliju,znaci nista na odlozeno.Ja nisam mogao da priustim taj luksuz i zato radim kako mogu i kupujem sto je jeftinije i na odlozeno.
@mindjusar.Da li osiguravas svu psenicu i na koji prinos?Ako nije tajna.
 
SVAKA firma sa novim kupcima postupa tako,prvi put tako,sledeći put dogovor,a posle zavisi sve od tebe,pa i u vojsci je bilo guštera i džombi,ja sam dobio u septembru,pa bio dogovor da pošalju račun od 1.10.,pa poslali u septembru ipak,ja sam pare imao,pa sam im na kraju platio krajem oktobra,kad su prvi račun stornirali,uradili povratnicu robe,pa sve nanovo,ko im je kriv,nije moja greška,ja poštujem svoju reč,a to očekujem od svih mojih saradnika,nismo deca,pa hoću kakit-neću kakit
Svako treba da se izbori za svoje mesto pod suncem

A šta će biti sledeće pitanje,koliko puta nedeljno imam sex???
 
SVAKA firma sa novim kupcima postupa tako,prvi put tako,sledeći put dogovor,a posle zavisi sve od tebe,pa i u vojsci je bilo guštera i džombi,ja sam dobio u septembru,pa bio dogovor da pošalju račun od 1.10.,pa poslali u septembru ipak,ja sam pare imao,pa sam im na kraju platio krajem oktobra,kad su prvi račun stornirali,uradili povratnicu robe,pa sve nanovo,ko im je kriv,nije moja greška,ja poštujem svoju reč,a to očekujem od svih mojih saradnika,nismo deca,pa hoću kakit-neću kakit
Svako treba da se izbori za svoje mesto pod suncem

A šta će biti sledeće pitanje,koliko puta nedeljno imam sex???
Tako i treba poslovati i mi zube imamo ali nisu svi u prilici za to, a za ovo drugo treba otvoriti dikusiju u posebnoj temi ako se sme pa nek se javljaju ovi što se kuro....u ali jedno ti samo malo zameram dali možda misliš da ti neko tako krade kada daješ savete, ne nemože ti niko ukrati tvoju pamet i iskustvo iz ličnog primera ti govorim iako sam nekom kazao šta i kako i taj uradi tako a ano opet nema isto pa se pita gde je pogrešio a nezna da je zakasnio jedno 5-6 godina da pita.
 
Znate kako,imao sam u životu puno poteškoća sa svim i svačim,nekako mi se neko uvek našao da pomogne kojom pametnom,nekažem da u životu nema onih što sputavaju,samo ih treba prepoznati! Tako i ja(kad već imam neko iskustvo) ako mogu,što nebi pomogao,nesmatram to krađom,nekima,pa i ovde iako sve daš neće ništa postići,ti ga guraš,a on koči i rukama i nogama,ako me razumeš GANGA
 
Daleko je od glupog!
Evo npr...sa hektara zita imas bruto 50000 din...kazes da su ti troskovi 40000...
npr, da izdas tu tvoju zemlju u zakup, dobio bi 10000 dinara, i ako uracunas te dnevnice koje si radio (da si radio kod nekog, dobio bi novac), npr 3000, ti si u sustini u gubitku.. E, sad umesto da si te pare ulozio u proizvodnju, mogao si da ih orocis u banku, npr od oktobra do jula je kamata npr 10% to ti je jos 3000...
E, sad po ovome ispada da bi ti bilo bolje da das zemlju u arendu, orocis one pare koje si hteo da ulozis u proizvodnju, i sedis kuci...

Karikirao sam sve iznose, nadam se da ti je jasna poenta zasto treba sve racunati...

Oldtimer , potpuno se slažem s tobom , pa podrazumjeva se da sve treba računati , arendu na svoje zemljište naravno.Ima tu još stvari koje treba računati : osiguranje , plaćali ga ili ne , ako ne plaćaš ostaje ti godišnje novca i džepu ali ako naidje neki belaj onda nema odbijanja
Mehanizacija treba da udje u račun , nisi na primer kupio traktor da komšije gledaju nego da radiš , znači cijena traktora podjeljena na godine kolko će trajati , pa podjeljeno na površinu koju radiš eventualno minus nešto poslova osim obrade zemlje

2. Večeras samo podržavam , @Mindjušar slažem se i stobom da svaka zemlja može da da vrhunski rod , samo u lošijoj malo više košta , ipak ako je humus 1% , i ph 3.5 , to mora da malo više košta. (inače kolko sexa imaš nedeljno ???)
 
Hiperprodukcija je mnogo opasna stvar.
Mislite o tome.
Tacno. Ali se postavlja pitanje, da li smo mi kao drzava sa ovim trzisnim viskovima u hiperprodukciji? Ruku na srce, psenica je u najlosijoj situaciji po mom misljenju. Dok za kukuruz i soju, mislim da treba da imamo duplo vecu proizvodnju. Sa razvojem stocarstva bi se tek to pokazalo. I to samo da dodjemo do nekog normalnog stepena razvijenosti, gde bi doslo do balansa potrosnje sirovina. Na stranu sto bi i druge kulture morale da budu ubacene u proizvodnju zbog stocarstva, a to odmah znaci i drugaciji raspored povrsina pod kulturama. Ovako izvozimo sirovinu, sto slabo ko radi. Dakle, u slucaju da malo promenimo strukturu potrosnje, eto nama nedostatka kukuruza. Da me ne shvatite pogresno, nisam pod trenutnim trendom, jednostavno se samo malo vratim u proslost, i slusam sta struka kaze.
 
Pitanje za bilo koga ko zeli da da iskren odgovor ( neka se suzdrze oni koji zele da daju nedorecene i dorecene savete i razne nekorektne upadice) . Koliko vam cisto ostaje po ha. psenice bez obzira sta i koliko ste ulozili.Hvala svakom ko da precizan i kratak odgovor.
 
Zasto je to bitno koliko je ko imao po hektaru. Pa nije sva zemlja ista, niti je cena ista, niti je agrotehnika ista. Meni je ove godine sa boljom agrotehnikom, ostalo manje nego ranije sa losijom agrotehnikom. Jedan deo pod vodom, losija zemlja, prvi put radjena parcela posle vise godina, bilo sitnih problema verovatno i propusta. Mozemo ovako cisto da caskamo koliko je kome ostalo, ali to u principu nista ne govori. Prave informacije su nova saznanja, nove metode, novi sortimenti, nov nacin obrade, rokovi, i sve sto moze da poveca produktivnost, ili da smanji cenu kostanja proizvoda a da nije na racun kvaliteta.
 
2600 kg po kj.prosek.Nista nisam zaradio.
Itekako si zaradio...lekciju,kako netreba raditi,na prošlu godinu je to nezadovoljavajući prinos,ali i ko dmene u selu je bilo i kod uzornih paora i 2000kg/kj(verovatno zbog neadekvatne primene herbicida u predusevu,i neprilagođavanja datim uslovima-nisu trebali sejati pšenicu na njivu gde su prskali sa PULSAR >1.2l/ha i PIVOT >0.5lha)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh