Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo sam video pšenica da su se dobro izbokorile.Za razliku od prethodne godine trenutna slika je katastrofa.Na proleće obavezno valjanje glatkim valjkom.
 
Moje je povaljano posle setve dobro je niklo, to mije njiva koju sam kupio pod usevom. Sorta je Apač utrošeno 300 kg semena i 350 kg NPK 3 x 15 na 2,25 K.J.
 
inycxu.jpg
ovo je talas a andino nisam slikao nestalo baterije na aparatu sijano oko 20 oktobra
 
Dosta su skupi ovi herbicidi što se koriste u jese. Zatim trebaš pretpostaviti koje ćeš korove imati. Ja sam nekako više za tretiranje u proleće. Udješ u parcelu i vidiš korove i pnda se odlučiš .Kod mene su favoriti Lyntur , Sekator , ili Husar.Samo paziš da je psenica u punoj kondiciji i da je toplo.
 
Iz istog razloga sam pitao, jer se i meni učinilo dosta gusto.
Inače lepo izgleda.
 
Srdjane ,dobro izgleda ,stabilna je. I kod mene je slična, očito joj fali visine za ovo doba ali ima bokora možda i više nego kod tebe .Jedino se razlikuje ,bar ono što sam na brzinu vidio kod mene bokori dosta niže , bliže sjemenu.Jel to sortna osobina ,ili je tu preplitko posijano možda.
 
Nemam pojma dubina oko 4cm a sorta apac iz kosa selektiran i zaprasen raxilom.Ako si primetio na kukuruzistu je vislje stablo i duzi listovi a u suncokretu nize stablo ali sa vise listova.
 
To je setva 15.10 i oko 220kg po hektaru.Na kukuruzistu nema bokora barem ja ga nenadje a na suncokretu ima i na 3cm od semena je.Inace rastureno 0d300 do 350kg 3x15.Sto se visine tice nadzemni deo je visi oko12cm na kukuruzistu ima 3 lista a na suncokretu je oko10cm ima 4 pa neki i5 listic izbija.
 
Tako malo azota i fosfora nemam nigde,a preporuka ti je lepo urađena za osnovno đubrenje- 300kg/ha NPK 11-52-0 tj MAP,a ti si ipak bacio 15-15-15,to je razlika 111kg/ha fosfora,tu si napravio grešku,a druga greška po meni je da na 2.3% CaCO3 NEIDE UREA kao prihrana,nego KAN jer nedostatak CaCO3 koči usvajanje hranivih materija,a preporuka je na 5t/ha,da si bacio 300kg/ha MAPa i prihrana 500kg/ha KANa ja bi uz normalno proleće garantovao prinos preko 8t/ha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh