Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bačeno je 250kg/ha EUROFERTIL D-CODER FOSFACTYL NP 3-22 na zemljišta gde je CaCO3 do 5%,a tu je AlP2O5 od 11-21 mg/100g,a AlK2O od 25-35mg/100g (gornje zemlje) tu ide prihrana KAN 525kg/ha u 3 puta,3/6+2/6+1/6

I 250kg/ha EUROFERTIL PLUS 34 NPK 5-19-10 na zemljišta gde je CaCO3 16-22%,a tu je K oko 10 mg/100g, a AlP2O5 je 7-17mg/100g (ritske peskovite zemlje) tu ide prihrana krajem januara-početkom februara UREA 150kg/ha+AN 200kg/ha+AN 80kg/ha
 
Bačeno je 250kg/ha EUROFERTIL D-CODER FOSFACTYL NP 3-22 na zemljišta gde je CaCO3 do 5%,a tu je AlP2O5 od 11-21 mg/100g,a AlK2O od 25-35mg/100g (gornje zemlje) tu ide prihrana KAN 525kg/ha u 3 puta,3/6+2/6+1/6

I 250kg/ha EUROFERTIL PLUS 34 NPK 5-19-10 na zemljišta gde je CaCO3 16-22%,a tu je K oko 10 mg/100g, a AlP2O5 je 7-17mg/100g (ritske peskovite zemlje) tu ide prihrana krajem januara-početkom februara UREA 150kg/ha+AN 200kg/ha+AN 80kg/ha
i ti tu prijatelju očekuješ da će možda biti 6-8 t po hektaru .kod nas ko baci 100kg 15+100 uree u jesen i dva puta po 80-100 kg kana u proleće taj je prilično siguran u 8 t po hektaru
 
sa takvom gnojidbom i zaštitom protiv bolesti korova i štetočina sve ispod 7,5 je kod nas loše
 
mindjusar dosta je dve prihrane ,onu kolicinu sto planiras da rasturis u tri puta rasporedi u dva puta stim da pojacas prvu! ...eto , probaj to na nekoj njivi pa javi
 
Tako sam radio do prošle godine,ovako radi kolega u Austriji i kaže da je boje,da 50kg/kj AN-KAN na samom početku vlatanja znači puno,prošle godine je tako ispalo,druga tura je bacana krajem aprila,a bilo je do 10mm padavina neposredno posle prihrane,a u fazi početka vlatanja bilo oko 30mmpadavina,i po meni to je dovelo deo druge prihrane u zonu korena,i ja sam bio prezadovoljan

Kolega kaže da oni bez obzira na vremenske uslove tretiraju fungicidom 3-5puta
 
mozda je drugacije podneblje u austriji pa vegetacija traje duze..... prakticno sa povecavanjem doza N djubriva vise nego sto je optimalno povecava se verovatnoca za raznim bolestima, mozda zbog toga prskaju 3-5 puta
 
Redovno su nabolji prinosi u zemljama sa blažom klimom i konstantno vlažnijom zemljom kao što su Engleska,Danska,Austrija,Njemačka,Švedska,što se tiče pšenica.USA nema ni približno tako visoke prinose.Sve ovo što kaže mindjušar slažem se ,al zato su presudni stalni tragovi pa da ne kalkulišeš dalda ulaziš ili ne u njivu.
Nego neodgovori mi konkretno koje štetočine u proljeće, zar mogu miševi i u proljeće praviti štetu ,šta još il stavljaš insekticid napamet.
Moraš detaljnije ja sam Bosanac :osmeh:
 
mozda je drugacije podneblje u austriji pa vegetacija traje duze..... prakticno sa povecavanjem doza N djubriva vise nego sto je optimalno povecava se verovatnoca za raznim bolestima, mozda zbog toga prskaju 3-5 puta
U austriju nemogu da sklope 14 dana bez padavina , i to ljuljne pljusak 10tak litara i ogreje sunce , bez toga bi izgorelo sve u njihovom pesku i kamenju
 
Eurofertil je izuzetno skupo djubrivo i tesko da je isplativo u nasim uslovima. Voleo bih da Mindjusar napravi racunicu sa takvim djubrivom i prikaze nam ovde na forumu. I ako moze da kaze od koga dobija tehnoligiju.
:ppozdrav:
 
Skupo je ono što nevalja(npr FERTILova đubriva,kreneš bacati,pa nevidiš ništa od prašine,kao magarac u magli)

Ja sam dobio jeftinije od MAPa,hoćeš i cene?

Tehnologija,moja stara sa malim modifikacijama koje su proistekle od svakakvih preporuka,pa probane kod mene na malim površinama
 
Od ove godine krece i prodaja azotnih EUROFERTILOVIH djubriva.Ustvari bilo ih je i prosle god.ali neke manje kolicine.CENE PAPRENE.
 
analiza parcele koja međi sa ovom pa vjerujem da su slične. Na svojoj sam uradio kalcifikaciju i novu analizu razlika je drastična
Sa cime si radio kalcifikaciju? I sta ti je pokazala analiza posle kalcifikacije, i koliko vremena posle si radio analizu? Daj ako mozes malo vise informacija. Hvala unapred.

Takodje sam radio kalcifikaciju, ali tek pre dva meseca, pa nemam nikakvu analizu, i ne znam koji je efekat.

Mozes da odgovoris i na temi kalcifikacije ili analize, nisam siguran, da ne spamujemo ovde.
 
radio sam sa krečnim filerom u količini 7t na 1ha a analizu nako 2 god jer kako su naveli da je najbolje djelovanje 3i4 god neznam tačno nemogu da nađem papir al čini mi se da je bio 6,5 ili 7

---------- Poruka napisana u 20:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:27 ----------

potražiću papir da se ne blamiram
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh