Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nikako ne paliti, ostalo je vec receno u prethodnim postovima. Kada je visoka vlaznost vazduha , ima dosta padavina u cvetanju temperature ako se krecu oko 25 stepeni , moze da se ocekuje fuzarijum ali i lisna rdja, sa fungicidima se prska PREVENTIVNO , golim okom se ne moze videti aktivnost fusariuma dok ne bude prekasno za bilo kakvu aktivnost. Ovde se pozar tesko gasi
 
Kupio sam 500kg prolecnog vestackog djubriva SAN Pancevo. Planiram da to bacim na 1.5 ha psenice. Kakvo je to djubrivo? Zaleteo sam se kao indijanac i pomesao, tj uzeo taj SAN umesto AN-a.
 
Ok , hvala mmci na odgovorima. Da dobijem 4 tone sa tih 1.5ha i pesma da bude. Srecni praznici.
 
Cekaj, stani. Moram da vidim sta mi je sa ovim mojim beogradjanima. Onaj mi fula na startu, ovaj na kraju. Talentovani smo ocigledno. :haha:
 
Izgledi psenice ovih dana na kukuruzistu oranom.Ima malo stete od miseva ali solidno izgleda kako je sejana oko20.10.
35lw6lf.jpg
qyffh0.jpg
A komsija sejao 27.11 i njegova nice,ima srece jer je blaga zima za sada.
9hm0d5.jpg
 
Manje od 3t/ha. Zasto tako malo?

Pa nije bas manje, Imam jednu njivu od hektar i neke parcice. Na hektar prizeljkujem i ocekujem 3 t a ovo drugo nek baci tonu i full. Jos kad uzmem u obzir da jesenje djubre nije baceno eto, puna kapa 4 tone. U sustini mislim da i tamo gde radim, zemlja nije dobra kao kod tebe.
 
Hteo sam da kažem da sam ja tu "besparicu" osetio na sopstvenoj koži,tako da to ako bih nekom savetovao nebi bio nimalo korektan,a najinteresantnije da sam i ja tad mislio da sam uštedeo,ali samo ujesen,a naleto sam se kajao da nemam računicu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh