Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sto ja vidim sa slike mislim da nije jer je ipak prerano da bude neka bolest lista , pre bi reko da se isprljala , nema na ostacima korena nista da se primeti kao razlog delovanja pesticida
 
Bravo, ipak nešto znaš.Na početku sijanja vidim ima neke druge sorte veća jača , šta smo mi onda to sijali. Stari mi kaže "konje jedan zar ne vidiš..." :haha:
Vjerovatno je ostalo u sijači kad je sijala kod nekog drugog,mada čak sad mislim da je to tritikal.
5 poena za mindjušara.
 
Obilazio danas psenicu, i stvarno, da ne poverujes kako se preporodila od kise!!
Prva tura sejana 18.10, i to tanjiranjem, predusev kukuruz, i suncokret. Na kukuruzistu je psenica vidno bolja.Pricao sam vec da sam radio netarupanu kukuruzovinu, i mislim da je upravo zbog toga bolja! Kukuruzovina je posluzila kao malc, i zastitila zemljiste od isusivanja, a posle i psenicu od niskih temperatura. Na oko ruzno izgleda, ali je stanje psenice fantasticno.
Druga tura sejana 28.10 predusev kukuruz, orano, pa dva puta setvospremirano...Sta da kazem osim, "uf, nikla je!!!!"
 
Ne, ne niste me razumeli! Tj, izgleda da ja nisam bio jasan. Hocu da kazem da mi se cini da su bolje psenice tamo gde je tanjirana kukuruzovina, nego tamo gde je paljeno, pa tanjirano...
 
Pšenica posejana u zemlju koja je prošle godine služila kao pista za kamione koji su navozili materijal za nadvožnjak.
Razmak između redova 15cm.

jrs2ns.jpg
 
Poslednja izmena:
Obilazio danas psenicu, i stvarno, da ne poverujes kako se preporodila od kise!!
Prva tura sejana 18.10, i to tanjiranjem, predusev kukuruz, i suncokret. Na kukuruzistu je psenica vidno bolja.Pricao sam vec da sam radio netarupanu kukuruzovinu, i mislim da je upravo zbog toga bolja! Kukuruzovina je posluzila kao malc, i zastitila zemljiste od isusivanja, a posle i psenicu od niskih temperatura. Na oko ruzno izgleda, ali je stanje psenice fantasticno.
Druga tura sejana 28.10 predusev kukuruz, orano, pa dva puta setvospremirano...Sta da kazem osim, "uf, nikla je!!!!"

Морам нешто да кажем по овом ставу..нетарупирана кукурузовина.. сад је сигурно добро стање усева после кише,а и темп.су добре за сада. Но, тамо у априлу, кад крене интезиван раст одражава се негативна утицај остатака кукурузишта, већи развој болести, посебно фузаријума... тако је моје искуство. Не знам шта кажу друга искуства ...

И за МомуС. баш је добар онај трик са јечмом, мало да преиспитамо знање.
 
Moguce! Nemam nikakvo iskustvo sa tolikom kolicinom mase na povrsini...Videcemo na prolece. Imam 4 vrste "podloge": suncokretiste tanjirano, kukuruzuste orano, kukuruziste tanjirano sa masom, i kukuruziste sa upaljenom masom.... Svuda je ista kolicina djubriva, i po pedoloskoj karti ista zemlja, e sad videcu sta ce kantar da kaze u julu... Zasad je situacija takva!
 
Moze biti problem fuzarijum (mada on moze biti problem svakako ako se zaorava velika masa) , treba samo paziti da li ima uslova za razvoj bolesti i prskati fungicidima blagovremeno.
 
Nikako paliti,kako god,samo to ne,ima milion rešenja da se poseje pšenica u kukuruzište,a da se nepali,a kao što i Srđan Žorž kaže prskamo od fuzarioze vlata,ali to treba podići na viši nivo,po meni,treba jedno do dva tretmana do vlatanja,cilj da se sačuva već unapred uhranjen list zastavičar što duže zelen-zdrav,a prskanje u samoj fazi cvetanja je nezaobilazno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh