Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko je bila žedna... To je krenula brže tek nakon ove kiše.
 
Evo moje pšenice čisto onako :
DSC02181.jpg
[/IMG]

DSC02179.jpg
[/IMG]
DSC02178.jpg
[/IMG]
[IMG
DSC02177.jpg
 
Pa kako je samo tanjirano na kukuruzište i za onolku sušu i nije loša .Inače to je LG "Autan" prvi put ovde , kažu došlo kao zamjena za Apač koga nije bilo ovde ove godine.
 
Neverovatno koliko je za pšenice posejane pre 15 značila ta jedna kiša koja je pala negde oko 20. oktobra.
 
Da bilo je vrlo malo par litara ali poslije sjetve, ali mislim da je presudilo "neoranje" ove godine , njiva do njive komšija orao , još ništa nije niklo.
 
Ja sam dva puta tanjirao, još i seme leglo u vlažnu zemlju neposredno nakon tanjiranja, pa povaljo istog dana, ali nije ni približno takva pšenica. Sejana, 24, ili 25. oktobra.
 
LJudi ne znam da li mi verujete ali je tako...jedan lik orao(za psenicu) 3h i ostalo mu jedno jedno 14-15 metara tu mu prodje jedan kolega teskom vucenom 2x ..pre neki dan kada sam obilazio svoje njive prosao sam pored te njive tamo gde je tanjirano sve niklo i ima lep sklop a gde je orano tek negde negde da vidis psenicu...jedna ista njiva!Moja psenica u dobrom stanju nakon ove kise,sejana 6.,18. i 20.oktobra (pre kise)
 
LJudi ne znam da li mi verujete ali je tako...jedan lik orao(za psenicu) 3h i ostalo mu jedno jedno 14-15 metara tu mu prodje jedan kolega teskom vucenom 2x ..pre neki dan kada sam obilazio svoje njive prosao sam pored te njive tamo gde je tanjirano sve niklo i ima lep sklop a gde je orano tek negde negde da vidis psenicu...jedna ista njiva!Moja psenica u dobrom stanju nakon ove kise,sejana 6.,18. i 20.oktobra (pre kise)

To znamo već 15god :cao:
 
Naravno da znam i ja to...nego sam hteo da dam primer jer kod nas ljudi jos uvek ne mogu to da prihvate -zato ce im biti ovo podsetnik i lep primer kako redukovan obrada daje bolje rezultate! LOse sam poceo predhodni tekst ,pa je zbog toga i usledio takav odgovor! POZzzz
 
fxuyon.jpg
fxuyon.jpg
Ista njiva samo 2h orani 1 h tanjirano i vidi se sta je bolje.

---------- Poruka napisana u 12:53 ---------- Prethodna poruka je at 12:49 ----------

9te64w.jpg
Moja greska,nije trebalo dve iste za reom.
 
Naravno da znam i ja to...nego sam hteo da dam primer jer kod nas ljudi jos uvek ne mogu to da prihvate -zato ce im biti ovo podsetnik i lep primer kako redukovan obrada daje bolje rezultate! LOse sam poceo predhodni tekst ,pa je zbog toga i usledio takav odgovor! POZzzz

A šta da vise mene sa direktnom setvom,pokupili bi me i pravac Vršac,a? :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh