Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da nas jos par dana posluzi lepo vreme da nikne ono sto nije,bice ::novac:: :osmeh:
 
eto rekoh ti nema sekiracije sve je to dobro.Jedino mi nisu jasni ti vaši stručnjaci koji su Vam rekli da je suženje zbog suše? Da nisu to ovi onovi što ih ministarstvo pozapošljavalo. :osmeh:
 
Nesekiram se ja uopšte,to mi nije u opisu radnog mesta :haha:

Ima u kovilju jedna baba,već dosta godina,ja joj dam oko nove godine 20eu,i ona se cele godine sekira umesto mene :haha:

Nisu iz ministarstva,ma smej se ti,al sa onim sa leve strane nešto nije potaman
 
I da nas jos par dana posluzi lepo vreme da nikne ono sto nije,bice ::novac:: :osmeh:


sledeca 2-3 dana zahladjenje do +3 stepena a u drugom delu nedelje sve toplije. Za subotu najavljuju +12 stepeni sto i treba psenicama koje tek sada treba da niknu medju kojima je i moja. Pre 2-3 dana sam bio u obilasku i video sam da ponegde izlazi sto sam sejao 30 oktobra i 2 novembra. Nemam pojma odakle je pokupila vlagu kada sam sejao u skroz suvu zemlju ali se muci.
 
kod mene ima svačega

DSC05068.jpg


DSC05061.jpg


...

eto jučer je palo nekih 20mm kiše nakoooon dugo dugo vremena
 
Danas sam išo nešto do Ljubljane , gledam usput Slovenci dosta siju pšenice ( doduše procentualno jel su površine male ). Uglavnom im odlično izgleda vidi se da su pedantni ,sve pod špagu i uglavnom ostavljaju stalne prohode.
 
Danas prolazio u blizini dve njive koje imaju iste sorte.Na prvoj slici Apac sejan 12.10 a na drugoj Ns40s sejan 15.10.
20gla1g.jpg
Fotografija0003.jpg
21jykxt.jpg
Na ovoj slici je Ns40s sejan 19.10 na tanjiranom kukuruzistu.Zaboravih da kazem da na prve dve slike priprema je radjena gruberisanjem.
 
Danas kad sam je video malo sam se i iznenadio sto je tako slaba, ali kad se setim da je to bez kapi kise i posejana u prasini, dobro je i uspela da izgura!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh