Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas obišao žito,žedno kao i svugde.
9vfdhu.jpg
Kada je ovo sejano?
 
Sutra cu da preorem 1.5 kj psenice u Kumanackom ritu, jer ono je neverovatno sta su misevi uradili, zao mi sto nisam slikao danas, ali ono je rupa do rupe po celoj njivi. Negde je samo popasena a negde su je istrebili na mrtvo. U ovom slucaju plug je spas
 
Znači počelo je preoravanje polako.Biće ova rubrika puna takvih postova do kraja godine.
 
Obilazio sam juce psenicu, i ponegde vidim da su malo pasli misevi, nista strasno za sad... medjutim , gledam popasli deo psenice a nigde rupe? dal pretrcavaju sa drugih njiva, ne znam... moracu ici da zatrujem ono malo rupa sto ima, medjutim brine me sto oko mojih parcela niko drugi nema psenicu zasejanu, pa ako njihovi misevi krenu na moju, bice...:osmeh:
 
Obilazio sam juce psenicu, i ponegde vidim da su malo pasli misevi, nista strasno za sad... medjutim , gledam popasli deo psenice a nigde rupe? dal pretrcavaju sa drugih njiva, ne znam... moracu ici da zatrujem ono malo rupa sto ima, medjutim brine me sto oko mojih parcela niko drugi nema psenicu zasejanu, pa ako njihovi misevi krenu na moju, bice...:osmeh:

To se kod mene desilo, jedan komsija jos uvek vuce stajnjak na kukuruziste, drugi je , reklo bi se po oranju danas uzorao njivu, odma pored njega velika njiva deteline stare, a moja psenica posejana 4 okt, dobro dosla da se gamad nahrani.
 
i kod men katasrofa sa psenicu koji posejao odmh po onu kisu niklo a koji posle nista nema.prica se da ce do 2017 da ostanemo bez vodu.bice glad do guse.
 
Evo jedne price iz starih vremena..Mozda malo off topic ...Kaze meni deda "53 godine bila je velika susa, psenica je bila posejana i kise nije bilo do 3eg dana bozica.Strasna susa je vladala. Ali onda dosli snegovi koji su potrajali do marta. Pa se nesto psenice i navrlo i te godine" Deda pripoveda a ja se kisi i snegovima nadam, inace u suprotnom, necemo se mi od ovog zita leba najesti...
 
Moj Milane:cool:.Kada bi slušali te priče o katastrofama poput one o smaku sveta 2012.niko ništa više nebi ni radio:riba:
 
Obilazio sam juce psenicu, i ponegde vidim da su malo pasli misevi, nista strasno za sad... medjutim , gledam popasli deo psenice a nigde rupe? dal pretrcavaju sa drugih njiva, ne znam... moracu ici da zatrujem ono malo rupa sto ima, medjutim brine me sto oko mojih parcela niko drugi nema psenicu zasejanu, pa ako njihovi misevi krenu na moju, bice...:osmeh:

E i mene zanima , nigdje ni rupe nisam vidio a ima popasene pšenice , niti sam ikad ove godine vidio m od miša. Ipak mislim da je kod mene druga stvar pošto sam vidio stope od srna , a ovde ih ima . Jel imo neko takvo iskustvo ili su to ipak miševi?
 
Danas sam obilazio jednu jedinu parcelu sa psenicom od 4.5 kj. i ne bi se zalio sto se tice nicanja ili problema sa misevima ali ako se gleda na to da je sejana 8.10. e onda postavlja se pitanje kako bi izgledala da je bilo vise kisa a ne samo ono posle setve, onda bi bila sasvim druga prica.
Tanjirano 3 puta sa tanjiracima sa 32 diska, setvospremac jedan prolaz, Apach, 150 kg. po kj.
20111128132819.jpg
20111128132903.jpg
 
Poslednja izmena:
Bio da obidjem parcelu od 3ha pod prsenicom NS40s,sejana 8.10. izgleda jadno i retko...malo prosetao sa cinkfosfidom,ali nije bilo potrebe,posto smo vec par puta presli istim i "nahranili".Po celoj tabli su srne pravile gozbu,i ono malo sto se zeleni oni srede...psenice nigde 200m unaokolo iznikle(bolje receno ni posejane)
 
Poslednja izmena:
Ovaj covek me odusevljava,prosto je neunistiv u svojim izjavama,procenama,planovima,itad...Milos Milovanovic http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/292564/Psenice-ce-biti-dovoljno-za-nas-i-za-izvoz Dencic kaze da lako moze da bude posejano jedva oko 400.000 a gde ovaj nadje jos 100.000 hektara stvarno ne znam?!Jos kako je krenulo sa preoravanjem,bice gadno...Cuvajte zito do aprila,maja kada vide da nema bice opet 25 din minimum...
 
i ja sam obilazio moju psenicu,simonida i NS40s,sejana 15.10 posle par dana je bila dobra kisa, i neizgleda bas nesto narocito,miseva ima al ne mnogo,al je nekako mala ,retka,cini mi se da bolje izgledaju njive koje su tanjirane i ne bas najlepse spremljene
 
Ovaj covek me odusevljava,prosto je neunistiv u svojim izjavama,procenama,planovima,itad...Milos Milovanovic http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/292564/Psenice-ce-biti-dovoljno-za-nas-i-za-izvoz Dencic kaze da lako moze da bude posejano jedva oko 400.000 a gde ovaj nadje jos 100.000 hektara stvarno ne znam?!Jos kako je krenulo sa preoravanjem,bice gadno...Cuvajte zito do aprila,maja kada vide da nema bice opet 25 din minimum...
Evo i ovde ta vest stvarno je smesno citati ove tekstove isti scenario ko i svake godine
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=8744&Itemid=81
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh