Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e sad se pojavljuje problem sijanja po tabeli proizvođača pšenica kasno niče ne stiže da se izbokora i na ljeto imamo rijetko žito ili ti mali broj klasova po m"2 zato ja u optimalnom roku bacam 180 kg a svaki dan poslije roka po kilu više na jutro
 
Ja sam posejao Apach u optimalnom roku odnosno 8 .10. Dve kise je dobila nakon setve i odlicno nikla ali bi trebalo mnogo veca da bude ako bi imala vise kisa. Posejana je sa oko 150 kg po kj. Mislim da u nasim atarima je iznikla u vise od 70%
 
Ja sam odradio zadnju setvu i te noći palo oko 38 litara.Nisam stigao da izvaljam.Posle je bilo u dva navrata po nekih 5 litara i to je sve.U odnosu na druge pšenice po ataru sam zadovoljan ali na višegodišnje gledanje nije to-to.
 
Bez obzira sto je pala kisa posle setve, i kod mene je bolja ona koja je povaljana. No, veci je problem sto ona vec uveliko stagnira. prosle godine u ovo vreme je bilo vidljivo veca, i u boljem stanju. Mada, ako je tacno ovo za posejane povrsine, nece nam biti bas bitno njeno stanje.
 
Danas obisao parcelu koja je posejana 28.10

[IMG]
[IMG]http://www.dodaj.rs/f/1C/5P/2YA3xo3d/dscn1192.jpg
dscn1196.jpg
[/IMG]
dscn1193.jpg
[/IMG]
dscn1195.jpg
[/IMG]
Seme je svo tu...misevi ga uopste ne jedu..ono sto je plice posejaano to stoji kao da je danas posejano
 
pa i kod mene je isto ovako,tek treba da izadje,i to sreća što je u četvrtak pala kiša inače žito bi spavalo u suvoj postelji još dugo,dugo
 
pa iskreno da ti kažem u četvrtak je padala a pre toga sigurno nekih 50 dana kapi nije bilo,znam da kad sam spremao toliko je prašina bila da iz traktora ništa nevidiš
 
Poslednje "dobre" kise se secam 1 jula je pala,kada smo poceli da predajemo zahteve za subvencije,znam da sam se smrzao kao p...
 
Kolega meni to izgleda kao da se formira čvor bokora.Setva je nešto dublja pa zato ima tanak taj deo tog korena,uglavnom je čvor bokora pri nešto dubljoj setvi na nekih 4 cm dubine.
Ja samo kažem ono što su stručnjaci rekli na terenu,a,4cm je kod mene,ono je nekih 6cm,posle setve dobilo 15mm kiše,pa joj sad ponestaje vlage,jer je tanjirača isušila ondašnju vlagu,sve u svemu čvor bokorenja nije,baš se vidi lepo da je upola suženo stablo,a momci kažu da je od suše...al netreba se jediti...biće to što je niklo sve OK...niko nije kao BOG
 
Uzmi i rascvetaj biljku tj litove ka tom čvoru i videćeš nove male kotiledone ali samo ako je pšenica dostigla fazu tri lista.
 
bila je plića setva 100% i čvor je bliži semenu. Čvor bokora je sigurno eto proveri pa ćeš videti samo kažem mora da ima tri lista da bi se videlo nešto.U fazi drugog lista počinje da se stvara taj čvor a posle trćeg lista bokorenje dok god temperatura ne pređe 20stepeni tada polako prestaje bokorenje i kreće nadzemni porast.
 
Danas bio u ataru na voćnjaku pa gledao malo pšenice.Kad vidim ove vaše slike tešim se.Ona posejana na vreme dosta dobro izgleda ona posle poslednje kiše slabo niče.
Ima i kod nas loše ali jedno 15-20% ostalo izgleda dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh