Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam kako je bilo u okolini Subotice što se tiče 1999 godine ali znam kako je bilo kod nas.Pošto je draganNb blizu kod mene ,dobro je čuo i zapamtio iako je bio mlad :osmeh:
!999 su nas bombardovali i Nato i Bog.Kiše je bilo toliko da nisu sve parcele pod pšenicom pokošene ,a isto i jesenje kulture.Slična godina kao prošla.2000 je bila sa malo padavina.Palo je nešto kiše krajem avgusta i do 31.XII 2000. bilo je kiše kao i sada ,skoro ništa.Ne mogu da se setim kakav je bio rod pšenice 2001 ali znam da je većina posejanih pšenica nikla početkom februara.
 
Danas obišao jednu parcelu i faza je početak bokorenja. Slika nije nekog kvaliteta ali dobro. :osmeh:

15d0wlz.jpg
 
Nemoj da brines ako ima dobro hrane i redje nikne pod snegom apac se bokori ekstra ! Znam lika koji je kreno plugom da ga izore uprolec pa odusto kad je video kako izgleda i dodo kan imo 6tpo ha ekstra
 
Bili danas malo u obilazak
Picture009.jpg

Picture007.jpg

Picture008.jpg

biljčice sa desne su no-till,sa leve sejano u tanjirano,stim da se u no-till se korenčići zakinuli,nismo imali dovoljno dugačku bricu
 
Pa koje bolje izgledaju , kanda ove desno , ili ne ?
Reklo bi se da su ove u tanjiranom posijane na veću dubinu . To jedino primjećujem .
 
suženje stabla usred nedostatka vlage

Одлична фотографија, штета што није сачуван корен при вађењу, да се виде све разлике. Није ми јасно објашњење "сужење" стабла. можда мислите краће , а ја бих пре рекла да је то везано за дубину сетве. Иначе, ово десно, варијанта без орања изгледа развијеније!?
 
Sve u svemu ovu godinu i rod pšenice treba zapisati jer ova posejana jesenas ne obećava za sada ništa naročito.
 
I nece do proleca...ako kasnije i bude vlage u zemljistu,temperatura istog nece biti pogodna za klijanje i nicanje...jedino da bude debelog snega.
 
Одлична фотографија, штета што није сачуван корен при вађењу, да се виде све разлике. Није ми јасно објашњење "сужење" стабла. можда мислите краће , а ја бих пре рекла да је то везано за дубину сетве. Иначе, ово десно, варијанта без орања изгледа развијеније!?

Picture008-1.jpg

da se bolje vidi
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh