Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako ce se odraziti na psenicu, videcemo. Imam utisak da zbog mraza i ove suse, polako stagnira. Ali, na cenu se samo ovakva neka situacija i susa moze odraziti.
 
Pšenica može proklijati,tj pustiti korenčić,te isti usled suvote da se sasuši,miševi će deo pojesti,ali u suštini ako ima više prostora više se bokori,naravno sve ima granice,a i bokorenje zavisi i od ishrane,dubine setve,DATUMA NICANJA,itd
To za 2000.tu stoji,a i orali smo u januaru,kad je nakislo i smrzlo,jer je isto tako bilo suvo,zapravo suvlje,od proleće nije bilo kiše do sredine decembra,zna to onaj gore,on je najstariji majstor,netreba se puno jediti
 
Moja psenica posejana posle poslednje kise,tacnije 21 oktobra,jos nije nikla,suva zemlja kao barut,sta ce biti videcemo!
 
pogodite koje je na grašku a ko
296j6sx.jpg
23r1hd3.jpg
je na kukuruzištu
9a7ayd.jpg
 
Pokušaću prva slika kukuruz a druge dve grašak ali u daltonista i građana koji ne silaze sa sprata.
 
Posle 5 godina nesejanja smo ove godine posejali nekih 50 kj psenice. Posejane su 31 oktobra i 2 novembra i nije niklo ni jedno .ebeno zrno. Seme stoji u suvoj zemlji. Sta mogu da ocekujem od nje ako bude kise i ako nikne? Sta ako nikne tek na prolece ( februar - mart ) jer po hladnom nece da klica i ako bude dovoljno vlage. Jel neko imao slicnu situaciju?
 
Posle 5 godina nesejanja smo ove godine posejali nekih 50 kj psenice. Posejane su 31 oktobra i 2 novembra i nije niklo ni jedno .ebeno zrno. Seme stoji u suvoj zemlji. Sta mogu da ocekujem od nje ako bude kise i ako nikne? Sta ako nikne tek na prolece ( februar - mart ) jer po hladnom nece da klica i ako bude dovoljno vlage. Jel neko imao slicnu situaciju?
nesekiraj se ništa-stići će kao da si posejao i u optimalno vreme.VIDEĆEŠ:ppozdrav:
 
Ja sam posejao pšenicu (i povaljao) nedelju dana pre cicimorica, pa pšenica još nije nikla, ali ide polako, tj vrhovi od klijanaca su zeleni i na par milimetara ispod površine zemlje.
Šta će na kraju biti od nje to sam Bog zna.
 
zato što ta pšenica kasni 2 meseca za optimalnim rokom.ako padne kiša i seme proklija i potrefe se malo jači mrazevi šteta je neminovna pa makar seme bilo i na 5cm dubine.I da tako ne bude opet je bokorenje takve pšenice svedeno na minimum.U zimu ulazi slabo užiljenja što takođe daje samo negativne ,a često i katastrofalne rezultate.
Mogao bih još mnogo toga napisati ali suština je jedan:hrabrost da sejete kasno ste imali ali sreće apsolutno NE
 
zato što ta pšenica kasni 2 meseca za optimalnim rokom.ako padne kiša i seme proklija i potrefe se malo jači mrazevi šteta je neminovna pa makar seme bilo i na 5cm dubine.I da tako ne bude opet je bokorenje takve pšenice svedeno na minimum.U zimu ulazi slabo užiljenja što takođe daje samo negativne ,a često i katastrofalne rezultate.
Mogao bih još mnogo toga napisati ali suština je jedan:hrabrost da sejete kasno ste imali ali sreće apsolutno NE
E vidiš prijatelju grdno grešiš-čak i pšenica posejana u decembru ili čak i januaru mesecu može da ostvari veći prinos od one što je posejana u optimalnom roku.I da stigne u isto vreme za žetvu-kao i ona što je posejana u optimalno ajde da kažemo vreme:ppozdrav:
 
Cuo sam svasta u selu od starijih paora koji su imali svakakva iskustva. Pre 15-20 godina je jedan covek posejao psenicu dan pre katolickog bozica
24 decembra i imao je prinos kao i svi ostali koji su posejali na vreme.

Kad logicno razmisljam i ja mislim da je situacija losa i da cu lose proci sa ovom psenicom ali se nadam

Nije problem da presejem to na prolece, bacio sam pare dzabe na 6000 tona apaca ali je problem u tome sto sam MORAO da sejem psenicu u te parcele jer je vec 2 puta bio kukuruz a pre toga suncokret. Soja na tim parcelama ne ide tako da stvarno neznam sta cu.
 
Sećate li se da su one famozne godine kada se okišalo u jesen pomerali optimalni rok jer je malo pšenice bilo zasejano tako da nema pravila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh