Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zar se nije tamo sacuvala vlaga vise nego u ne valjanom delu? Meni nekako zvuci da bi to moglo biti.... Mi smo imali pre par godina slucaj da smo rusili jedan salas i po kisi smo iznosili zemlju po njivi. Od tog iznosenja se stvorio doobro utaban put. I nakon par godina obrade uvek se moglo videti po grudvama gde je bio taj put. I tako jedno 3-4 godine dok se nije konacno izradilo...
Moram samog sebe da citiram jer nisam bio jasan,verovatno... Ono sto sam hteo da kazem tim postom je to da ako se preugazeno zemljiste ocrtava par godina posle,zasto se ne bi jedno valjanje ili kembridzovanje videlo nakon "kraceg" perioda. Tako da moj glas ide za valjanje ili kembridzovanje zemljista kad god je to moguce i potrebno!
 
Arlequin!
photo0158.jpg
 
Poslednja izmena:
A čime ste to " suzbijali miševe " ako nije tajna. Kod nas je Faciron (uljni koncetrat) zabranjen, mješao sam ga s pšenicom ili krupno mljevenim kukuruzom - dobra i jeftina kombinacija ali više nema. Sad ima samo gotovi mamci ili palete što je osjetno skuplje pa tražim druge opcije.
Ako netko zna i nije mu teško da se raspita dali kod vas negdje ima Thiodan-e35, thionex ili tiocid i koja je cijena ?
 
Baš sam se iznenadio koliko ima miševa i voluharica.Očekivao jesam jer dok se oralo izbacivali smo ih silu ali baš da ih toliko ima :sta:
I ja sam išao sa cinkfosfidom.
 
Bice ove sezone veliki problem sa misevima,ja sam presao po dva puta psenice i potrosio dosta cinkfosfida...juce dok sam orao iz brazdi su samo iskakali misevi,srecom tu su bili galebovi i lepo se castili...
 
Evo sada sam slusao Srbislava i rekao je da je posejano oko 400 000 hektara a prosle godine 480 000...kaze da to nije sasvim tacno ali je priblizno....Jedno pitanje ,nisam bacao jesenje a planiram da radim 2x u prolece pa da li da radim 2x urea ili prvo urea pa posle k(an) ..svaki savet je dobrodosao!
 
Evo sada sam slusao Srbislava i rekao je da je posejano oko 400 000 hektara a prosle godine 480 000...kaze da to nije sasvim tacno ali je priblizno....Jedno pitanje ,nisam bacao jesenje a planiram da radim 2x u prolece pa da li da radim 2x urea ili prvo urea pa posle k(an) ..svaki savet je dobrodosao!
pa ureom ili an om dodajes samo azot u zemljiste i oni ti ne zamenjuju NPK ili sta vec dajes u OSNOVNOM tj jesenjem djubrenju... oprezno sa azotom na prolece jer mozes da dobijes i kontra efekat ako preteras sa njim... pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh