Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i moje psenice, Apache
dhfj2o.jpg

21o7vyw.jpg

2urmdg5.jpg
 
@Slavko91:
Чини ми се да је лепо никла.
Предусев? Обрада и припрема? Ђубрење?
 
Sojiste prva i poslednja slika a srednja - kukuruz. Sve je tanjirano i prohod setvospremacom pre setve, bez djubrenja
 
Nisam znao gde da okačim ove slike .Pošto u pšenici ima dosta miševa a sove ušare su im prirodni neprijatelj, evo ih .
Pre nekoliko dana sam primetio jednu grupu stranaca ,naoružanu aparatima i dvogledima da šetaju po lokalnom parku i gledaju u drveće ,tražili su ovo.
PA300004.JPG

PA300003.JPG

PA300005.JPG
 
Eto zasto je dobro povaljati ili pokembridzovati posle setve. Tacno se vidi kako su uvratine-uzglavnice bolje od ostatka njive. Znam da tu ima i preklapanja sa sejalicom pa je gusce zito, ali opste poznato je da su uvratine uvek tvrdje zbog prohoda po njima. Mozda i nisam u pravu, ispravice me neko ako gresim?
 
A i seme ima bolji kontakt sa zemljistem i raste bez da mu nesto fali. Tamo gde nije sabijeno zemljiste,vlaga brzo nestaje i eto ti problema bas kao sto ce biti ove jeseni. Od kise nema ni k. Prosle godine smo napravili katastrofalnu gresku,pa smo za rezultat imali skroman prosek. A greska je bila sledeca:kukuruziste tanjirano dva puta,posejano,bez kembridzovanja,bez valjanja ni u jesen ni u prolece. Osnovno djubrenje i prihranu smo radili ali to sad nije vazno jer nije bila greska u tom. Naime dok sam sejao,cale mi je donosio seme na nosenoj tanjiraci sa kamenom od ~200kg na njoj da ja ne bih izlazio iz njive na put do prikolice. Zasto nije uvukao prikolicu na njivu ne znam ali smo uvideli kad je doslo do vrsidbe da je zito na tim utabanim uvratinama(577+tanjiraca+kamen+seme koliko moz naslagati na nju)extra dobro gusto bas onako kako treba! Dok su se u ostatku njive videli tragovi traktora koji je sejao i u tragovima je isto bilo super zito. A tek kad se popnes na kombajn... Tek onda vidis katastrofalnu gresku! Godina kao sto je prosla bila,nece se ponoviti skoro a bila je dobra za zito.... Moj zakljucak:peglajmo zemlju gde je posejano zito kako god mozemo i cime mozemo i mora biti bolje!
 
Pitanje za iskusnije poljoprivrednike,danas sam prosao pored jedne njiv koja je sejana 30 oktobra,i seme je u zemlji,pustilo je klicu ali nije izbilo napolje,a kise nema ni na vidiku..sta sa tim raditi?Cuo sam da je 2000 g.(ne secam se,jer sam tada imao 10 god) isto tako bio problem i da je zito niklo oko bozica pod snegom, i kao bilo je dobro..da li neko ima neka iskustva....
 
Pa nisam mislio da diram nesto,ali mi nije sve jedno 15 kj mi tako stoji(i jedna njiva sto je sejana 28 pretpostavljam da je ista situacija)
 
Ovde ni jedno žito sejano posle kiše nije niklo_Ova sejana pre su i bože pomozi,kako koja.Šta mu bog da.
 
Sejao sam komšiji koji je prethodno uzorao i ostavio dva dana na vetrometini zatim podrljao,stoji kao u džaku ne mrda evo već mesec dana.
Moje žito posejano u frezanu zemlju a zatim valjano jedno 3 puta (pravio sate na 1221) niklo sve i jedno seme i izgleda odlično. Mada je dan-dva posle dobilo lepu kišu ,oko 30 l.
Juče sam frezao jedan mali voćnjak samo prašina ko u sred avgusta ni da se zacrni, dubina 13.5 cm. Kako će se taj nedostatak vlage odraziti na pšenicu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh