Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:sjasi:Ovo je Srbija!!Imas dve varijante,sud ili bez suda.Nezna se koja je gora.
 
Ako je overeno u sudu,nema on sta da trazi.
Ako je overeno,mada vi juznjaci se tuzite i ako grane od komsijske sljive dodje do tvog dvorista...
 
Koji je razlog zašto hoće da poore usev, da li si izmirio sva dugovanja prema zakupodavcu? Da li je ugovor istekao? Ako je sve uredu sa tvoje strane onda sud dobijaš ako ga tužiš za izgubljenu dobit za ostatak perioda po ugovoru.I tužiš ga još da ti je uništio ovogodišnju letinu ali tu ti trebaju i svedoci.
 
Ili na sud,ili u kafanu pa se dogovorite.
Ako je poore,biće kriv, bez obzira kako se spor završi.
 
vidite njega nagovara sestra na to .ostale su jos 2 godine njiva se nalazi ispod moje stale .a *tu sam posadio jagode .tako da za svedoci ja sam tu komsiluk a on nema traktor.
 
Potpisujem. Bilo koja varijanta dogovora sa njegovom sestrom resava ti problem..:ppozdrav:
 
Nesme da raskida ugovor bez posledica po njega.Ti prilikom raskida ugovora gubiš dobit za te dve preostale godine i on treba da ti nadoknadi.A sestru pod hitno na :sjasi:

Da naravno ako ne postoji član da može da otuđi zemlju u navedenom periodu ili da raskine ugovor po svojoj volji.
 
Neznam da li je ovome u ovoj temi mesto ali ipak se radi o valjanju psenice... da pocnem iz pocetka
Proslu jesen sam na jednoj parceli posejao zito(1,5kj)psenic je nikla,krajevi su bili bez gruava,samo u sredini njive je bilo grudava,i tu nije jednako niklo,i ja uzmem i povaljam samo taj deo,nisam sme vise posto sam se plasio da to nece valjati..letos sam tu njivu ugario na 30 cm:osmeh:,a danas sam isao da setvospremiram kako bi bacio djubre i ponovo zaorao,i dok sam radio ta sredina se jako lepo uradila,uopste nema grudava,tj.moglo bi da se seje,dok krajevi imaju grudava i ne moze da se ucini,i onda sam dosao do zakljucka da je to valjanje uzrok tako sitnoj zemlji,neznam kako ali tako je,krivo mi je sto nisam poneo apaarat da slikam
Pa zar se nije tamo sacuvala vlaga vise nego u ne valjanom delu? Meni nekako zvuci da bi to moglo biti.... Mi smo imali pre par godina slucaj da smo rusili jedan salas i po kisi smo iznosili zemlju po njivi. Od tog iznosenja se stvorio doobro utaban put. I nakon par godina obrade uvek se moglo videti po grudvama gde je bio taj put. I tako jedno 3-4 godine dok se nije konacno izradilo...
 
Problem je bio što ste vi to radili po kiši i dobro sabili zemlju. Valjanje se radi kad je površinski sloj suv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh