Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
iznecu svoje skromno znanje koje sam stekao tokom skolovanja. Uvek je bolje da je norma setve za nojansu veca, nego manja. Kod vece norme , ima vise primarnih klasova koji nose veci rod.
 
Danas posejao još 1.40 ha pšenice NS 40 S.

Setva 2011./2012.:
5.90 ha Balaton
1.70 ha Simonida
1.40 ha NS 40 S
Ukupno: 9 ha pšenice, što je za 50% uvećanje u odnosu na prethodnu proizvodnu godinu.
 
Ja mislim da će kod mene briti i presejavanja, sorta euclide sejana 5.oktobra izašlo možda 20%, žito levo i desno od moga sejana znatno kasnije, moje je dobilo dve kiše ali ništa. Ja sam orao pa prešao roto drljačom napravio pauzu od 2 dana zbog obaveza i tu se rasušilo. Žito levo Horšova sejalica za direktnu setvu svo izašlo, žito desno spremirana soja i posejano u prašinu izašlo 80%, ja neznam šta ću?
clk0385.jpg
 
Ova godina je najludja u novijoj istoriji što se tiče vremenskih prilika. Agonija se nastavlja , eto vidiš kako ima svagdje nelogičnih stvari i sa suvoćom tla.Odjednom se pojavi malo vlage pa opet presuvo .Nemožeš biti pametan.
 
Ja mislim da će kod mene briti i presejavanja, sorta euclide sejana 5.oktobra izašlo možda 20%, žito levo i desno od moga sejana znatno kasnije, moje je dobilo dve kiše ali ništa. Ja sam orao pa prešao roto drljačom napravio pauzu od 2 dana zbog obaveza i tu se rasušilo. Žito levo Horšova sejalica za direktnu setvu svo izašlo, žito desno spremirana soja i posejano u prašinu izašlo 80%, ja neznam šta cu? i kod mene tako isto euclide:sta:
 
nije pisalo na deklaraciji ali nije valda 30 40% ako jeste bice presijavanja
 
Puno semena . Ako naidju povoljni uslovi i sve nikne bice gusto mada kakvi su uslovi moglo bi biti u mnogih nas i retko...
 
Neznam da li je ovome u ovoj temi mesto ali ipak se radi o valjanju psenice... da pocnem iz pocetka
Proslu jesen sam na jednoj parceli posejao zito(1,5kj)psenic je nikla,krajevi su bili bez gruava,samo u sredini njive je bilo grudava,i tu nije jednako niklo,i ja uzmem i povaljam samo taj deo,nisam sme vise posto sam se plasio da to nece valjati..letos sam tu njivu ugario na 30 cm:osmeh:,a danas sam isao da setvospremiram kako bi bacio djubre i ponovo zaorao,i dok sam radio ta sredina se jako lepo uradila,uopste nema grudava,tj.moglo bi da se seje,dok krajevi imaju grudava i ne moze da se ucini,i onda sam dosao do zakljucka da je to valjanje uzrok tako sitnoj zemlji,neznam kako ali tako je,krivo mi je sto nisam poneo apaarat da slikam
 
ljudi moji imam problem.uzeo sam njivu u zakup overena u sud na 4 god sad taj vlesnik oce da mi unisti usev da ga poore .sta da radim ?kako to ide na sud ili sta vec?molim vas pomagajte??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh