Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a brate Mindjusaru,nemoj se ljutis al kako pripremljeno tako i niklo,jos uvek imas sanse da ospartas soju ako nisi stigao na vreme..........jos se poznaju redovi...
Čovek je sejao No tili metodom tj direktno u nepripremljeno.Da si malo pažljivije pratio temu video bi dosta izveštaja što je postavio pa bi shvatio da je ovaj tvoj komentar suvišan.
 
Lackoigi pa prošle godine sam uzeo D-9 super od tri merta zahvata a pre setve ove god. sam kupio rotodrljaču koja sada nosi sejalicu i u jednom prohodu odradi posao setve vidi na onoj njivi preko puta od tvoje kako je urađeno, odozgo ne liči ni na šta ali je zato seme svo na jednoj dubini.
 
Pa to isključivo zavisi od sorte pšenice ,a potom od niza drugih faktora kao što su pripremljenost njive,količina đubrenja....
 
Zavisi koja sorta je u pitanju.... Imas u listu Poljoprivrednik tabelu koliko od koje sorte ide kg po kj. Novosadske sorte. A strane sorte su opet druga prica. Stvarno sam spor u tipkanju.... @ diklofen je pre odgovorio.
 
Zavisi koja sorta je u pitanju.... Imas u listu Poljoprivrednik tabelu koliko od koje sorte ide kg po kj. Novosadske sorte. A strane sorte su opet druga prica. Stvarno sam spor u tipkanju.... @ diklofen je pre odgovorio.
I ja bih zamolio sve da pogledate ovu tabelu i vidite u šta nas varaju i lažu samo je dobro protumačite i dajte komentare.
 
Poslednja izmena:
10n6dr4.jpg

Nemojte zameriti ovo je prva slika od onog dana. Prošle godine je bila sasvim drugačije sa većom norme setve pogotovu starije sorte.
 
Šta reći,njima je za prodati,posle nas kritikuju što neznamo da proizvedemo "prinos za ponos",gde si ovo iskopao GANGA?
Ja sam dobio od drugara sličnu tabelu pre 15god,krečio tamo i maznuo sa stola,samo su to bile ondašnje sorte,ali preporuke su se kosile sa komercijalnim preporukama za nas ovce(za šišanje)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh