Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako negrešim a gde su rezultati od letos nisam ih vide a ni čuo nešto gde si.

Što gde su rezultati? Pšenica odlično rodila i nikad do sada nisam imao više posejano i veći prosečan prinos po jutru.Najbolje mi se pokazao NS-40 koji je dao na svakoj parceli od 41-42.5meteri o jutru a ove ostale Ljiljana i Pobeda od 38-40 meteri.
 
IMT ima dva pogona,tj levu polovinu goni levi,a desnu desni točak,pa desi se da jedna strana seje više ili manje od druge,kao što mi se učinilo da je i ovde slučaj,ali izgeda da je to varka zbog otkosa moguće
Ove za koje ja znam imaju jedan pogonski točak( sa reduktorom ili sa bušenom okruglom pločom) ali su dve ručke za štelovanje količine izbačenog semena(dele sejalicu na pola).Pa ako se te dve ručke ne stave u indentičan položaj tj. broj dođe do toga što si mislio da se desilo kod Zrenjaninca.
 
ja juce zavrsio sijanje zita posejan andino imam jos komsiji jedno jutro vazno da je moje gotovo
 
@DIKLOFEN Žao mi je druže ali ovoga puta nisi u pravu 100% jer IMT ima dva pogonska točka i sa obe strane kutije koje štite pogonski mehanizam i tu se vrši "grubo" podešavanje a fino na ručicama sa prednje donje strane sanduka za seme.
 
I moja ima dva pogonska tocka. I dve rucice za stelovanje kolicine semena. To je kao da ima dve zasebne baterije, samo je sanduk za seme zajednicki. Ali one manje IMT sejalice imaju jedan pogonski tocak. Da nije tu doslo do zabune.?
 
Što ne valja ,jel to da ne urekneš.Inače kod nas su uglavnom Imt sijačice sa jednim pogonskim točkom,možda za Bosnu šalju lošije proizvode (il bolje?). :haha:
 
Baš zato nevalja! IMT sejalica od 23 reda,bila sa diskovima ili stara sa lulama ima 2pogonska točka,postoji i manja,mislim da je 2.5m,18redi,možda ona ima samo jedan pogonski,nisam siguran,nemogu da tvrdim,ko ima takvu neka me ispravi
 
Baš zato nevalja! IMT sejalica od 23 reda,bila sa diskovima ili stara sa lulama ima 2pogonska točka,postoji i manja,mislim da je 2.5m,18redi,možda ona ima samo jedan pogonski,nisam siguran,nemogu da tvrdim,ko ima takvu neka me ispravi
Ti ja nesto kazem!
Pricas svasta,da ne kazem neku grublju rec!
Pricas za sejalicu da ne valja,a ja znam da su sa tom sejalicom,
samo ovde kod nas stvorene,prave paorske imperije!
Da su bas toliko lose,ljudi bih promenuli,bar ti jaki,mnogo brzo.
 
Prošle jeseni je kupljena nova imt od 23 lule koja ima jedan pogonski točak sa dva otvarača za seme.Prenos ide preko reduktora kao što je na Tivi.Sejalica nova kupljena na izlazu iz Temerina sa desne strane.
 
Ti ja nesto kazem!
Pricas svasta,da ne kazem neku grublju rec!
Pricas za sejalicu da ne valja,a ja znam da su sa tom sejalicom,
samo ovde kod nas stvorene,prave paorske imperije!
Da su bas toliko lose,ljudi bih promenuli,bar ti jaki,mnogo brzo.
Alo,bre,čitaj pažljivije,MOJE ŽITO NEVALJA,što @momosaric kaže da se neurekne,a ostatak posta se odnosi na IMT sejalicu s kojom smo i mi radili do pre 10 godina,jer nismo znali za bolje,ćale pokojni je kupio sa lulama dok je na sajmu se pojavila,takođe i sa diskovima,a kao i svaka i ona ima mane,i moja direkta ih ima
 
U pravu ste svi što se tiče IMT-ove sejačice.Stariji modeli su imali dva pogonska točkasa menjačem (rupičasta ploča i zupčanik) i tu se uključivala sejačica da seje i brzina obrtanja nazubljenih valjaka. Podešavanje širine nazubljenih valjaka odnosno setvenog aparata se radilo na dve ručice pozadi. Kod nove postoji samo jedan menjač i pogoni celu sejačicu a ostala je isti način pomeranja nazubljenih valjaka.Evo slika nove IMT sejačice gde se vidi menjač.
 
Da sam znao za ovo da je sa jednim menjačem nebih kupovao novu Amazone koja ima isto jedan menjač pa se lakše rukuje sa samom sejalicom pa ova crvena a moja zelena.:sta::bravo:
 
a brate Mindjusaru,nemoj se ljutis al kako pripremljeno tako i niklo,jos uvek imas sanse da ospartas soju ako nisi stigao na vreme..........jos se poznaju redovi...
 
Šta vam je ,šta ima veze što se poznaju redovi soje? To može da bude dobra šenica. Na prvi pogled se vidi da niče dobro.Staviću slike moje u neorano kukuruzište za koji dan dok iznikne pošto sam sijao par dana po malo.Njiva sad izgleda prljavo al zadnje što može da joj smeta su ostaci na površini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh