Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja juče završio setvu pšenice.Posejao Arlequin prvu reprodukciju iz ambara 125kg po k.j i Simonidu ispalo 135 kg jer sam zeznuo izbacivače semena na sejalici(nisam ih otvorio) a seme krupnije od Arlequina.
 
Pa i STOMP (pendimetalin) je registrovan za upotrebu u psenici nakon setve a pre nicanja sa posebnim naglaskom za prilepacu (galium aparane), mada cisto sumnjam da je neko radio njim za ovu namenu.
 
Eno Stompa kupljenog ,stoji mi u šupi, čekam samo da prodje kiša.Inače može i prije i poslije nicanja a pšenica već niče, moraću još malo da proučim i raspitam se .Možda čak pričekam da malo poraste pa da dodam neki fungicid kad već idem .Kod nas bude problema sa zimskim korovima koji već niknu a često u februaru,martu bude vlažno pa se nemože ući u njivu , a kad korovi ojačaju ili pšenica sklopi pa herbicid nemože dole doći z..no je.
 
Sto se tice STOMPA,pogresio sam u prethodnom postu,moze da ide do faze bokorenja.Samo da se ne ceka previse ako je njiva zakorovljena jace,efikasniji je u fazi nicanja korova.
 
Danas obilazio posejanu pšenicu.Počeli su da se vide rezultati.

viioa9.jpg
 
Ako negrešim a gde su rezultati od letos nisam ih vide a ni čuo nešto gde si.
 
A ja tanjiram tri puta i na kraju odustajem od setve psenice na kukuruzistu.

@zrenjaninac,
kada si sejao?
 
Pomoc prijatelja. Veceras sam pokisao i ja i seme psenice u prikolici. Da li to smeta semenu,i u kojoj meri i sta da radim sa njim? Pretpostavljam da bi bilo najbolje ga sto pre potrositi,ne? Unapred zahvalan! Ah da,Marko zasto si odustao od setve? Kod nas mahom seju u tanjirano ili gruberovano (ako mogu tako da nazovem rad sa gruberom).
 
Ako je probilo do semena preko dzaka,ne bi bilo lose da ga otvoris i rasiris negde na suvo,najbolje bi bilo da ga sto pre potrosis.
Ovako postoji bojazan da ce poceti klijati.
 
IMT ima dva pogona,tj levu polovinu goni levi,a desnu desni točak,pa desi se da jedna strana seje više ili manje od druge,kao što mi se učinilo da je i ovde slučaj,ali izgeda da je to varka zbog otkosa moguće
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh