Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel nmetko od vas sad nakon sjetve spricao sa nekim psenicu?
Ili ce spricat sad do zime?

ja ti predlazem za bolje nicanje i odrzavanje tokom zime a narocito za start u prolece da ospricas sa galenikinim RITMOM sa 0.5l po 1kj i imas zagarantovan prinos od 1500kg(ako Bog da i toliko):osmeh:
 
Nemoj ga zajebavati kolega,otkud znaš kakva se kod njih seje pšenica,možda je modifikovana :haha:


Ide još 300kg/kj KANa u dva puta,herbicid,dva fungicida i sa svakim prskanjem i folijarna prihrana,i OBAVEZNA klasična muzika petkom od 18:00-19:00
valjanje u proleće,i žetva,ako da dragi Bog i prevoz,pa će valjda i meni nešto da ostane
 
Nemoj ga zajebavati kolega,otkud znaš kakva se kod njih seje pšenica,možda je modifikovana :haha:


Ide još 300kg/kj KANa u dva puta,herbicid,dva fungicida i sa svakim prskanjem i folijarna prihrana,i OBAVEZNA klasična muzika petkom od 18:00-19:00
valjanje u proleće,i žetva,ako da dragi Bog i prevoz,pa će valjda i meni nešto da ostane

ostace ti 300kg za kombajniranje...........
 
Ove godine mi je sa manje veštaka i sa manje kvalitetnom(plitkom) setvom ostalo 200ojra/kj,a aman sve stavio na papir(naravno to je varijanta arenda+kupovno seme,ona najgora varijanta,a na svojoj,i što posejem svake godine 5t i svog semena ostane malo više),samo nedaj Bože grada,


Sve je to rizično,čovek kad legne već postoji rizik da više neće ustati,a kamoli kad radi nešto
 
ljudi sta da radim,ostalo mi je 75kg semena NS,jel moze to da se ostavi za setvu iduce godine?
 
Danas posejao 4 k.j pšenice,apač 135kg-k.j
Prethodno bačeno 150 kg-k.j 8-24-16
Još kad bi večeras okenjala neka lepa kiša...ihhh
 
Poslednja izmena:
I ja sam CCB INGENIO posejao radi probe 1000kg od 170-195-215kg/ha,videćemo na šta će da liči
ostavio sam malo da uradim analizu proteina i vlažnog glutena,pa nikako da odnesem,da znam šta je,jer svaki ciga svog konja hvali,a ja neverujem nikome,samo teram po svome
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh