Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne, nego na drugoj slici je uradjeno kukuruziste, a na trećoj slici je uradjeno sojiste. Ljuštike na trećoj slici je vetar preneo. Ursus C360.
 
Poslednja izmena od urednika:
telnet, svidja mi se tvoj uredja ,još da su motikice malo uže , jače i pod većim uglom išo bi još dublje.
Nego ,kako ti funkcioniše onaj koš za djubrivo ,jesili ono probo da spuštaš djubrivo cjevkom iza motike,to bi bilo super ako funkcioniše.Šta pokreće djubrivo?
 
MomoMoticice su siroke 12 - 13 cm i nisu original za njega pa sam uzeo koje mi se svidjaju i kao takve su stajale suvise okomito nakon montaze . Prilikom rada opruge se pomeraju unazad i tada moticice postaju jos vise vetikalne i jako je tesko za vuci pa sam im promenuo ugao da kada stoji na betonu bude vrh motike malo u vazduhua zadnji deo iste lezi na betonu i sada oce u zemlju koliko mu dozvolim i osetmo lakse ide dok ranije nije mogao vise od nesto iznad 15 u dubinu. Moticice su samoostrece a original za moj pojam imaju suvise tupu ostricu pa sam uzeo samo uske koplja dok lastavicu koja ide ispod nisam iz spomenutog razloga. Sto se tice sirine bi bolje radio kada ima puno korova jer se nebi provlacio izmedju radnih organa .

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

Umalo zaboravih da funkcionise jedino bi jedna motika bila bez djubriva jer na depozitoru ima 4 izvoda . To sam koristio prosle godine za ST posto se ova masina modifikuje na ST jednostavnim razmestanjem radnih organa i dodavanjem tanjira .
 
ehh ljudi da i ja postavim jedno pitanje - planiram setvu 4jutara psenice (Apache sa 130kg/j) i to sutra pred kisu ako bude bilo. A bice!
Zemja je obradjena - sitno - kao kad sejem lucerku.
Ima cak i nesto vlage.
Pitanje je: dali treba ici valjkom posle setve? Dali je neophodno?
 
Nije neophodno ako je zemlja sitno pripremljena, ali svi praktikuju, onda zrno ima bolji kontakt sa zemljom.
 
Danas sam se cuo sa caletom posejao je kao i svake godine do sad rasipacem,200kg apaca na 1ha. Kupio je 150kg i dodao 50kg sto je imao kuci ostavljeno.
Priprema je bila tanjiranje,pa sejanje i onda opet tanjiranje,kaze da lepo izgleda a za prinos cemo videti.Tako nekako je i lane radio pa je letos bilo 37 meteri po kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh