Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ipak navode da su i kontaktni i sistemični , moguće da je dosta saprano ali ipak je trebalo i da upije.
Doduše i kada radimo zaštitu povrća , nemožemo se osloniti samo na jedno prskanje , (krastavac npr)
 
Danas obisao psenicu,levo sorta Dragana,desno Apac.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
momo je prosarom zaštitio samo list.a mislim da ova godina ekstremno pogoduje bolestima
 
Ista prica ko i svake prethodne godine.Hoce mufte psenicu a repromaterijali se vezali za evrice.Ja sam psenicu posejao iskljucivo zbog kredita inace mi nije potrebna gledao sam pricu kako u svetu funkcionise otkup i rangiranje psenice hlebna,stocna ... kad kod nas zazivi takav odnos preradjivaca onda je sejem.U buduce oko 70 % soje proizvodim ostalo kukuruz.
 
sve u svemu pušiona.....
To će većina nas priznati kad uđu kombajni u njive.Ove godine će veoma diskutabilno biti kad se žetva završi pa se na papir stave ulaganja.
 
Ja se i dalje nadam na 4t ako Bog da.Ako ostane ova cena bit će nešto i za krckanje.
 
Poslednja izmena:
Kiraj i moja Simonida je bas zuta videcemo kad ce poceti zetva, inace sam sejao medju prvima u ataru.
Samo kad ovrsis znas kakva je psenica, do tada je sve relativno.
 
Ogulio sam veceras par klasova i ono sto mogu da primetim je da me ova godina jako podseca na 2010 kad a je rod obecavao a na kraju sam vrsio 23 metra po lancu, naime slame ce i biti ali je dosta sturavog i specenog zrna od ove vrucine, a sta ce biti za os nedelju dana jos goreg pakla necu ni da pomisljam
 
Bolje će proći ranije setve sa ranijim sortama.Ove temperature uz ovaj vetar neće dozvoliti dobro nalivanje zrna kasnijim setvama sa pogotovo kasnijim sortama.
 
Jako stresni uslovi za psenicu,ove temperature preko 30 stepeni (kod mene jos izostale i padavine),dotuci ce je.Mislim da je na vecini parcela psenica na oko solidna,a ustvari zrno jako lose naleva i trpi stres u najnepovoljnijem trenutku za nju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh