Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i mog Apaca,njiva od ravno 1ha,za prinos jeb** li ga .... sigurno da nece biti kao lane,al AKO bude 6t/ha mi vise nego zadovoljni.
17062012584.jpg

17062012585.jpg
 
Ta kakvi ni blizu 4t/kj,visegodisnji prosek je 3-3.3t/kj.
Ja ne znam jesam ja lud ili neki lazu...kad kacimo slike na forum useva moje sve izgleda dobro,kad dodje do zetve skoro svima "rodi" vise od mene...e sad kol'ka su ta jutra ili je nesto drugo u pitanju stvarno ne znam.
 
Prica mi covek iz sela koji prska usluzno. Kad pita ljude kolika je njiva kazu 2kj, ali naspi jos 50-60l voda za ovratine :osmeh: Tako da tih 2kj je ustvari 2.5kj. Izivinjavam se za:off_topic:
 
Gospoda sto imaju njive na tom putu su malo po malo ulazili u put i na kraju se put suzio na 2.5-3m, a u katastru je verovatno preko 10m.
 
To su valjda putevi koji spajaju 2 sela,kod nas se zovu aleji i toliko su siroki.E sad moje neko misljenje je da nikom ne treba put od 22m i neko ko ima njivu na tom putu bolje da izadje malo i da poseje nesto nego korov da raste,ali kod nas su ljudi bezobrazni pa nece ni da poravna ispred te njive gde je izasao malo nego jos raskopa put.

Sto se tice psenice za nedelju dana bi polako trebalo da krene zetva kod nas.
 
Za nuždu bi mogli i da kosimo.Ima još malo zelenih zrna.

Simonida,




Neko je napisao da nam svašta uvaljuju sa semenom.Balaton mi je "semenska roba " a ima galijuma .Nisam ga video u mojim njivama već 20-ak godina.

 
Druže moj tu će da se radi ,a ne da se proba.
Ječam je za zadnja dva cela dana izgubio 12% vlage.Pšenica neka gubi i manje ali je opet to tu negde.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh