Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narednih noci temperatura nece silaziti ispod 20 stepeni tako da sumnjam da ce biti rose a i da ce se rashladiti. U cetvrtak od 25 nocna do 34 dnevna ima sve da sprzi
 
Leko polako, dok kombajn ne udje.
Jos jednom da ponovim da se iskreno nadam da gresim u proceni.

Arenda u psenici kod nas polako izumire. Sad je evro zamenuo sve. Sledece godine ce zakup biti 350 eura/Kj , a ako ne i vise.
Radicemo dve tri godine dzabe zato sto smo stoka i nemamo granice. Al' jebes ga, sta mu je tu mu je :osmeh:
 
Leko polako, dok kombajn ne udje.
Jos jednom da ponovim da se iskreno nadam da gresim u proceni.

Arenda u psenici kod nas polako izumire. Sad je evro zamenuo sve. Sledece godine ce zakup biti 350 eura/Kj , a ako ne i vise.
Radicemo dve tri godine dzabe zato sto smo stoka i nemamo granice. Al' jebes ga, sta mu je tu mu je :osmeh:

ma znam ja to sve ali ja sam napisao da mozda ima i bolje psenice nego lane a moja na oko izgleda solidno a videcmo sta ce kombaj reci ,i nada zadnja umire
 
Kod mene jedan gazda danas probao da radi jecam,ne ide 20% vlage,al rod obecava.
Sto se tice zita atar je pukao(od svega i svacega sto ga je zadesilo),bice veselo,kombajni ima da probijaju zvucni zid,kasne sorte ima da nagaze od vrucine koja sledi...Mislim da cu za sledeci vikend izaci da probam Rapsodiju...
 
Arenda u psenici kod nas polako izumire. Sad je evro zamenuo sve. Sledece godine ce zakup biti 350 eura/Kj , a ako ne i vise.
Radicemo dve tri godine dzabe zato sto smo stoka i nemamo granice. Al' jebes ga, sta mu je tu mu je :osmeh:
Ne znam za vas ali ako dođe do toga ja sam našao u Rumuniji da kupim za 300 eura ha na večito!
A čuo sam i da je jedan amerikanac iz mog sela uzeo u Rumuniji oko 120 ha,ne znam da li je informacija tačna ali čuće se.
 
@mladen87
Nek rade ako hoce da plate. Nemam nista protiv. Moja procena je da je sve preko toga rizik, koji nije vredan sekiracije i upustanja u to. Ja nemam nameru da se takmicim sa ljudima u selu. Radicu onoliko koliko mi je dostupno, polako i opusteno i gledacu da sto bolje odradim postojecu povrsinu. Za xx hektara nemam ambicije, jer smatram da njiva/njive nisu sve u zivotu. A moj kvalitet zivota nece preterano zavisiti da li radim 20 ili 25ha. Cak sa vise ha, samo ce me vuci da jos kupujem zemlje, povecavam masine i tako u nedogled. Drugim recima postacu sam sebi rob. Nadam se da razumes sta sam hteo reci.
 
Ne znam za vas ali ako dođe do toga ja sam našao u Rumuniji da kupim za 300 eura ha na večito!
A čuo sam i da je jedan amerikanac iz mog sela uzeo u Rumuniji oko 120 ha,ne znam da li je informacija tačna ali čuće se.
U pa znas gde sam ja od Rumunije. Ja cu onda u Ukrajinu, tamo je jos povoljnije, a tek ukrainke...
 
Kakvo sam žito imao , stati pa gledat , al što neko pametno reče sve je to bila zelena trava , 2 zaštite i ne vrijedi , već vidim pad prinosa bar 20% , a o kvalitetu da ne govorim . Uglovnom je ovde svagdje tako ili gore , i to kao kod mene gdje nije ništa poleglo , a ima i patosa kolko oćeš.
 
@Matic
Xe,pa ko drugi,pojeo prste ovih dana od nervoze,al danas je morao izaci....j..e ovaj narod,sad ce svi poludeti...
 
Kakvo sam žito imao , stati pa gledat , al što neko pametno reče sve je to bila zelena trava , 2 zaštite i ne vrijedi , već vidim pad prinosa bar 20% , a o kvalitetu da ne govorim . Uglovnom je ovde svagdje tako ili gore , i to kao kod mene gdje nije ništa poleglo , a ima i patosa kolko oćeš.
Kako to? Dve zastite pa ne vredi?
 
Pa eto , i to prosaro i duet ultra ( jes da sam trebao obrnutim redom ali i ovo se uklapa u preporuke) .
Doduše ništa se nezna do kraja možda i vrijedi , ako bude gubitak 20% a na neprskanom npr 40% , a znam gdje sam preskočio pa ću otprilike vidjeti , onda ipak vrijedi.
 
razgovarao sam sa profesorom sa osječkog instituta on misli da je zaštita od fuzariuma sprana od velikih kiša i da je zato velika zaraza
 
Evo moje najlošije pšenice, Eurofit i NS 40S pomešani:

651ovr.jpg
 
Ma ti profesori misle da im titula daje pravo da uvijek imaju neko orginalno objašnjenje i kad znaju i kad ne znaju štaje u pitanju.
 
Samo prosaro može donekle nešto fuzariozi klasa a MOMO@ JE to odradio jako rano sa prosarom.To je jedina bolest koja može smanjiti rod do 50 % u pšenici.Asamim tim i kvalitet.Onda po opasnosti slede razne bolesti lisne mase (rdje,)itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh