Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hteo baš da pišem,al ote mi reč,JAAKO sam razočaran onim što sam video,pšenica retka,mešana sa drugom sortom bez osja,u korovu,preterano nešto ni zdrava nije,kukuruz i suncokret rekao bih dosejavan pod motiku
 
ma da bio sam i ja vise je to bila rek
11c71ba.jpg
om/2wdu2dz.jpg[/IMG]lama nego ogledi ali dobro sta da se radi evo slika
 
Simonida ,ritsko zemljište.Mislim da neće biti dobrog prinosa.Ustvari, ne znam šta će ove godine biti dobar prinos pšenice ?

 
Ja dosta dobro znam da ocenim pšenicu u ovom periodu.Nema parcele u celom mom ataru koja može očekivati Kishove 4 tone.
 
Biće 4 tone ali na par jutara definitivno_Ovde počinju ječmovi da se rade.Prinosi do sada katastrofa.Kreću se ispod 1000 kg po k.j.Previše praznog vlata,polegli.
 
Jedno je koliko je ulozeno, drugo je koliko ce da se vrati. Na psenici je gubitak manje vise stalno, ako se izuzme februar 2011, kad je bila 27-30din a euro oko 100din.
 
kod nas u ataru ima svakakve psenice ,a ima i mozda bolje psenice nego prosle godine
Bogami Leko ja to nesto nisam primetio.
Znam sta sam video 1. aprila 2011, a sta 2012. Nebo i zemlja.
E sad ako je ona to uspela da nadomesti, usta sumljam, onda ce biti nesto od nje.
Atar obilazim gotovo svakodnevno, ali jos nisam video psenicu za primer. ima par parcela koje deluju OK, ali mali procenat.
Jedino mi se cini da su senice posejane u kasnom roku bolje nego one u optimalnom.
Iskreno se nadam da gresim i da ce prinos biti dobar.
 
Sad zavisi od boga,mada nam sad malo odmaže sa ovim visokim temperaturama u narednom periodu, a što se tiče prinosa biće i dobrog a i lošeg, mada ko je ispoštovao agrotehniku taj može da se nada lepom rodu. Sad sve zavisi od ovih temperatura, dobro je da su noći hladne i rosne pa se usev rashlađuje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh