Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako mi se čini u poslednjih nekoliko godina obavezno pred žetvu bude vreme slično ovom pa sve pšenice dospeju da se rade zajedno.Ne bitno da li su ranije ili kasnije sorte.
 
kako li ce odreagovati APAC i sorte koje su kasnije cvetale i koje sad nalivaju zrno na ovaj toplotni talas sto ga najavljuju od nedelje. Postoji li verovatnoca da prodje kao pre dve godine kad je zrno ostalo malo i slabog hektolitra
 
Balaton,






Apač,



Ubrao sam nekoliko klasova koji imaju bleđu boju .Kad sam ga "omlatio" vidim da ima "živih bića"





Komšijina simonida

 
vec govore da ce cena psenice biti u zetvi izmedju 18 i 20 din. Prognoziraju i dobar rod. Sta reci na sve ovo.
 
upravo o tome pricam. Ti nazovi strucnjaci sigurno nisu ni izasli u atar da pogledaju stvarno stanje. Mislim da nas oni vec lagano pripremaju na ponizavajuce nisku otkupnu cenu u koju se siguran sam niko od nas ne uklapa
 
Sinoć na moju pšenicu padoao grad koji je stukao kukuruz,a pšenica je ostala nije ju povaljao na klasu se ništa nemože primjetiti,samo poneki klas odbilo, da li će škoditi pšenici'
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh