Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene prinos preko 4t po lancu...zadovoljan!..:DD
 
Ja jos nisam poceo kod sebe, mozda cu za koji dan, sorta je Pobeda. Pokosio sam usluzno Pobedu u Petak i izaslo oko 3000 kg po kj. ali sa vlagom od 17% ( covek insistirao mada je i on video da ima vlage, verovatno se uplasio kise ili najavljenih nepogoda.
 
A koliko je to preko 4t?Ajde malo detaljnije,svi mi pišemo full opažanje i zaključke sem vas.Ili je još uvek blato na putu prema hangaru pa ne mogu ni obećane slike uskladištenog kukuruza da stignu a kamoli od ovogodišnje pšenice.
 
Situacija od danas sledeća:
Kosili smo 5,5 ha( u komadu) NS 40 S.Poleglo oko 20%.Krenuli sa košenjem u 11h.Prva tura vlaga 17,2 i HL 77,8 ,druga tura Vl 16,2 i HL 77,8 i treća tura Vl 16,2 i HL 77,6.
Kada se svede na JUS i odbiju troškovi sušenja (koji su 2500kg) za naplatu imam tačno 37700kg.To znači da za naplatu imam 6854kg/ha.
Nisam smeo čekati da se bolje osuši zbog osipanja iz klasova.Veoma sam zadovoljan prinosom mada mi ovo nije najbolji usev za ovogodišnju kosidbu.
Sračunajte samo koliki je to prinos kada se svede na suvo ,a ne odbiju troškovi sušenja :bravo:
 
Ja danas probao kod mene,2,5kj,7600kg,vlaga 15%,hektolitar 80,u pitanju je balaton,ostalo se jos zeleni nema ulaska jos par dana u zavisnosti od vremena.Duet ultra je odradio poso ljudski.
 
Pokoseno u petak 2 kj.ns-40,prinos 3200 kg po kj. vlaga11.9 hektolitar80.7 ...ps.stim da je zemlja uzeta u zakup prosle godine...ja zadovoljan. u jesen 120kg map+prihrana 200kg ana
 
imam par parcela koje treba da radim,,,, mesavina dragane,simonide,etide,(cista etida) gde ocekujem oko 3800-4000 tone po jutru,objavicu prinos kad pokosim.
 
To ko onaj juce kod Zaharija sto rece rod izmedju 7 i 8 hiljada tona po Ha. Meni dosta jedan Ha takve psenice.
 
Juce je moj drugar vrsio 5 k.j Pobede,zito je bilo fantazija,velik vlat,puna agrotehnika,dobra njiva...Ja sam mislio da ce biti barem 3500-3600 po k.j kad ono 2800 kg,pazi bilo kise kod nas redovno,zito za ponos...On ga i prskao i sve odradio po p.s.Bas me zanima kakvo je ovo zito sa prinosom 4000 po k.j?Mogu neke slike ako ima jos neko rekordne prinose,pa da uporedim,ne ide mi u glavu nikako
 
jel' bilo - eto, udružite se, uložite dve iljade evra po jutru, pa ćete i vi imati takvo žito?
ako propadnete, uvek mož da sadite borovnice i gajite puževe.

I nije bitna cena,vec prinos,prinos i vi morate kao i ostali zapadnoevropski farmeri da tezite tome rekordnim ulaganjima,najvisi nivo agrotehnike a cena je trzisna i vi tu ne mozete nista da promenite...Zvacu ja sledecu emisiju ove iz ministarstva da "mezimo" zajedno Slovenacki sir i prsut...Ma rezimska ljiga je taj matori
 
Danas odnešen uzorak pšenice na merenje vlage, na jednom mestu izmerili 17 na drugom 13%. Ispada da bi trebali sutra pokositi i nositi kod ovih drugih. *ebe lud zbunjenog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh