Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A šta čekaš? Da bude još koja kiša?
 
Kosi i nosi.I da ti skinu koji procenat na vlagu manje će biti nego što će ti kiše sprati hektolitar i probijena trava povećati primese.
 
Pali prvi otkosi.Tačne rezultate ne znam pošto je košeno sa dve parcele.Još je gore što mi je jedna parcela u špic gde je posejan i Apač,koji je još zelen i nije pokošen.
U prikolici gde je bila Renesansa i deo Simonide HL 81 vlaga 15%,prikolica gde je bila samo Simonida vlaga 14,9 HL 84.Primese 3% i 2,5%.
Prinos oko 3,1-3,3 t /kj.Po slobodnoj proceni Simonida je oko 3,6-3,8 t/kj (bila je na boljoj njivi),renesansa oko 2,6-2.8.
 
Sad se vtatio sa njive i uzimao uzorak da vidim kolika je vlaga , Žito ne izgleda loše ali videću kad se bude radilo za koji dan šta će biti roda
1zdokux.jpg

2hpk7k0.jpg

vhysrq.jpg

Vlaga na NS 40S je 16,5 a na Rapsodiji vlaga je 15.8
 
Mi smo danas uradili neke parcele,vlaga od 12,8 do 13,3.Hl od 80 do 86.
Prinos od 2000kg/kj do 2500kg/kj
Odlicno se pokazao euklid,
apac tavanski losije,
original ljiljana katastrofa!
Drzavna zemlja.
 
Oko 200 kg npk u jesen i oko 150 kg sana + metmark.
Samo ko zna kad su te njive zadnji put videle djubre,a nisu pokisle jos od 1. maja!
 
danas gledao zita dok sam isao po seno, u mojem zrno jos nije dobro zatvrdlo ima onako gnjeckavih pod zubima u pitanju je evropa, dok kod drugih u zitima ima i koja su zrela - ima skroz tvrdih zrna, al ta sto su tvrda su i dosta sitnija najverovatnije je manje djubreno
 
Danas sam ovro ono moje jedno jutro žita. Prinos me je pozitivno iznenadio a vlaga negativno, tj. ja sam mislio da nema više od 11 jer bukvalno je svako zrno moglo jedva da se pregrize. Prinos je 3.5 t po k.j.; vlaga 13.1; HL 83.3; primese 2.2; sorta Simonida semenska; jesenas zaorano 175kg 3x16 ruski NPK, a na sneg bačeno 125 kg Uree, predusev soja, posejano u optimalnom roku. Do cvetanja je bilo školski odlično, ali nisam je prskao i brzo je izgubila lisnu masu što je za posledicu imalo sitnije zrno.


image host


image hosting
 
Danas sam ovro ono moje jedno jutro žita. Prinos me je pozitivno iznenadio a vlaga negativno, tj. ja sam mislio da nema više od 11 jer bukvalno je svako zrno moglo jedva da se pregrize. Prinos je 3.5 t po k.j.; vlaga 13.1; HL 83.3; primese 2.2; sorta Simonida semenska; jesenas zaorano 175kg 3x16 ruski NPK, a na sneg bačeno 125 kg Uree, predusev soja, posejano u optimalnom roku. Do cvetanja je bilo školski odlično, ali nisam je prskao i brzo je izgubila lisnu masu što je za posledicu imalo sitnije zrno.
Pa sto te je vlaga razocarala?Sta bi ti?Ta dobro je.....
 
Ne radi se o razočaranju, već o tome da sam sam bio ubeđen da je manja. Više godina sam radio na prijemu žita (pre dvadesetak godina), (vadio uzorak,merio vlagu, hektolitar i primese), i mogu prilično dobro da procenim vlagu. Do sad sam uvek, onako pod zub, uspevao da pogodim vlagu u +- 1%, a sad sam se prevario. A daleko od toga da sam nezadovoljan sa ovom vlagom.
 
Stvarno ti je pšenica lepo izgledala pre košenja.Verujem da si tu odradio jedan tretman sa recimo Duet Ultra i prihranom preko lista da bi prinos bio blizu 4t/Kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh