Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16 kvadratnih hvati je jutro a zar lanac nije 20 kvadratnih hvati?
jutro 0.5756 hektara
lanac 0,719 hektara

EDIT: Novo Orahovo je skidalo psenicu ovih dana Simonida Euklid i Apache . Simonida vlaga 15% hektolitar 87
 
Sinane gresis preracunaj, podeli 0,5756 ha sa 4 pa dodaj na taj broj pa ces dobiti 0,7195 ha to ti je lanac . sto implicira da je jutro i frtalj ( cetvrt) (sto rece moj pokojni deda) lanac.
 
Juce obisao ns40s na 2 parcele koje su udaljene nekih 300 metara. Ista agrotehnika, jedna spremna za vrsidbu, na drugoj jos ima jake stabljike i zelenih klasova. Uradjena folijarna prihrana i prskanje fungicidima. Nikakav problem sa osipanjem klasa sto neki napominju, a zbog toga sam isao na njivu. Bas sam ga dobro "samarao" i nijedno zrno nije ispalo, pa mi je sad malo lakse. Klas je lepo popunjen, velika i lepa zrna i u korenu klasa i na vrhu, ja sam sa Ns40S za sada zadovoljan, ali ipak sacekacu vrsidbu da vidimo prinos!
 
i ja danas uradio usluzno simonidu,tacno jus-a 30 meteri po KJ......HT 83.4 primese 2.6,a ne da se rasipa jujuju.....ala ce se pricati kako kombaj rasipa a ono........gledao sam i neke Apace,isto se otvara vlat i zrno se vidi
 
Danas ovršio renesansu (nikad više u moje njive) 2980 kg po jutru jus-a a izgledao ko avion pre par nedelja sada oko 40 % polegao,međutim dobar kombajn(er) ,(član Petru) pokupio sve .
 
I ja sam juce pokosio 3kj psenice sorta Simonoda,prinos nesto preko 3000 kg/kj.S'obzirom na primenjenu agrotehniku i ulozena sredstva nisam zadovoljan ali kad se setim kakva susa vec dugo vlada kod nas prinos je ekstra.
 
Jos kako! Mi sutra izlazimo,a kako cujem ovi sto su danas izasli nisu se proslavili! Nadam se da cu imati neke lepse vesti jer ove danasnje su ...... Nek nam je svima sa srecom i da nas lepo vreme posluzi!
 
upravo sam sam sa sobom konstatovao, da citajuci postove ovde, covek moze da se prevari u nekim procenama.
prvi izvestaji s foruma o prinosu su izmedju 5 i 7t/ha, medjutim u novinama malesev izjavljuje da su pocetni rezultati s terena razocaravajuci.
dobar deo ljudi na ovom forumu radi "kako bog zapoveda".
takodje, gledam slike kukuruza ovde, pa onda poredim s onim sto vidim po ataru.
u pola kukuruza ovde, za slucaj nuzde, moglo bi se uci paracem. daleko, daleeeeko zaostaje u porastu u odnosu na ono koliki bi trebalo da bude u ovo doba godine.
 
Kada sam isao pre mesec dana za Pancevo zapazio sam da su usevi podosta veci u juznom Banatu nego ovde kod nas na severu . Ili ljudi bolje rade ili su im uslovi isli na ruku .
 
Palo je 7 lit kiše tako da od kosidbe danas ništa.Jeste da duva dobar vetar i da je oko 22C ali je slama i suviše mokra.
 
Evo psenica Europa,suva kao barut,od nedelje se vrse.
25062011032.jpg

25062011033.jpg
 
Kada sam isao pre mesec dana za Pancevo zapazio sam da su usevi podosta veci u juznom Banatu nego ovde kod nas na severu . Ili ljudi bolje rade ili su im uslovi isli na ruku .
Ja sam rodom iz Subotice sad živim već osma godina u Lokvama i mogu ti reći jedno zapažanje pošto sam često na toj relaciji.
Kada krene vegetacija u rano proleće naša su žita uvek lepša nego ona na severu bačke a kad počnu žitarice da sazrevaju vaše su uglavnom bolje od naših:sta:
Imam prijatelja u Novom žedniku i uvek ima veći prinos pšenice od mene a agrotehnika je skoro identična.
Mada ruku na srce ove godine u južnom banatu usevi izgledaju odlično. Verujem da su nam za sada vremenske prilike išle na ruku i zimske padavine su odigrale značajnu ulogu.
 
Danas pokosio jedno jutro apaca, ovo ostalo je jos jako tek mozda sledeci vikend i deluju bolje, videcemo sta mutavi kaze... prinos 3320 kg/kj vlaga 15 hektolitar 82, jesenas baceno 100 kg mapa, a pocetkom marta 120 ureje.. Zadovoljan :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh