Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas ovrseno zito,sorta ns40s (nece vise u moju njivu),prinos 3t po jutru,hektolitar 81,vlaga 12.5!pod brazdu nije baceno nista,120kg ureje + 120kg sana,oprskan protiv korova i to je to!
2vifqso.jpg
 
Siniša 1979 prolazio sam pre par dana pored te pšenice i mogu reći da će na kraju ispasti još i najbolja.Malo je ređi sklop ali zato ima vlat samo takvu i još se dobro zeleni.
Raco isti taj je danas radio i Ranku teči,video sam u prolazu.Kakvo je stanje kod njega?
Ajde molim te okaci makar jednu sliku ako budes opet prolazio. Zivo me zanima kako izgleda! A verujem da nisam jedini... HVALA!!
 
danas ovrseno zito,sorta ns40s (nece vise u moju njivu),prinos 3t po jutru,hektolitar 81,vlaga 12.5!pod brazdu nije baceno nista,120kg ureje + 120kg sana,oprskan protiv korova i to je to!
Lupetas za medalju,ko kod nas bude sa tom agrotehnikom i prinosom kosio,bice bogat seljak!

Pa koliko bi ti da kosis bez jesenjeg npk?
 
Večeras sam gledao moju Simonidu i skroz je zrela, ni jedno zrno nema da se može lako pregristi. Samo kod nas još niko ne prima žito. Bio sam na silosu oko 18h i ni žive duše nema. Pošto imam svega jedno jutro ladno bi ga ovro sutra pa nek' stoji u prikolici, al' moj kombajner neće da počinje posao petkom.
Što se tiče samog žita, neće biti dobro. Sve do cvetanja je bilo idealno, i sklop i klas, bez trave, nije poleglo... Al' ga onda bolest i žitna osa sredila. Odavno je ostalo bez lisne mase a sad u vrhu klasa su sve sitna i jadna zrna dok je donji deo vlata ok. Znam da sam trebao preventivno da prskam, ali u pitanju je samo jedno jutro, a prskalica sa malim granama i širokim gumama pa sam mislio da će veća šteta biti gaženjem nego od bolesti. Samo, malko sam se za*ebao...
 
Mladen 87 ako ti je samo prinos razlog da je ne seješ onda ne znam koliko kod Vas rađa.Kao što Kish kaže i kod mene ko bude kosio u proseku 3t/KJ će biti super zadovoljan.Meni se ne sviđa zbog osipanja zrna ,a inače sve ostalo mi se čini OK.Ako danas ne padne kiša sutra skidamo 5,5 ha i javljam prinos.
 
juče počela pšenica da se radi,uradio sam hektar renesanse odukativno oko 4,5t danas će otereati na silos pa ću čuti tačno,mada i ta zemlja je malo lošijeg kvaliteta
moja pšenica takođe renesansa je još mekana
ovde neki pričaju da će jedan od skladištara plaćati 20 dindži sad koliko je tačno.......
 
za KR - druze ne lupam,od kad radimo zemlju sejemo zito sa ovom agrotehnikom,pre smo bacali 150-200kg ureje odjednom ove godine prvo 120kg sana pa 120kg ureje i prinos je uvek bio preko 3t(doduse nikad nisam imao psenicu na arendi,uvek na mojoj zemlji)!

za diklofena - za prinos sam ja kriv prvenstveno jer nisam prskao od insekata i bolesti,imao bi od 300-500kg po jutru vise sigurno(veliki broj klasova sa manjkom zrna i dosta sturih zrna)!ovde imas psenica koje ce dati preko 4t po jutru lagano,jos su zelena!,gde su radjena 2-3 prskanja,modulator rasta,timac folijarna prihrana....a ns40 necu vise sejati jer nejednako zri,ima dosta otvorenih klasova gde zrno ispada na dodir,zato sto dodje pre svih,znaci manji broj dana u nalivanju zrna a i moram da okrenem 10 telefona gde da je predam!neki moji utisci od ovogodisnje zetve.... :osmeh:
 
Obisao sam juce neke parcele sa psenicom i jedno ogledno polje NS. Na ogledu su psenice skoro za kosnju osim ARIJE. Kod mene je najzreliji NS40-s, ali nece jos za nekoliko dana jer jos ima dosta zelenih klasova. O Apacu da ni ne pricam, jer on nece pre 1.07.
NS40-S se malo otvorio, ali se ne izvrsava bas tako lako i ne osipa se, a za prinos ce mo da vidimo.
 
Dali mlinovi otkupljuju Apac?
Primaju li za meljavu?
Kod nas se prica da je izbegavaju posto je ''meka'' psenica.
 
ja takodje juče obišao mog indijanca i još je zelen a u klasu ima i po 42 zrna stariji mi kažu koliko zrna u klasu toliko mc ( mertičnih centi )po kj kad bi bilo tako bilo bi suuuuuuuuuuuuper :ppozdrav::ppozdrav:
 
Juce pokosen 5 jutara 2,8t po jutru inace seme je NS SIMONIDA hektolitara 81 vlaga 13,5..a po vratinama je bilo i malo APACA
 
Pozdrav svima sad stigao iz prve kosidbe ove godine.Sorta renesansa 16%vlaga 81 hektolitar 4690 kg po lancu.Ova psenica mi je jedan od losijih bila ali nas kisa zaustavila pa videcemo sledece nedelje kakve su ostale.Ja sam prezadovoljan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh