Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja to nisam primetio kod nas u ataru. Moje seme sa tavana sejano oko 10.10. . Sutra moram u obilazak, nesto ste me sad zabrinuli. Imao sam ga i prosle godine i nije bilo nikakvih problema, cak je bilo bolje od apaca.
 
danas sam i ja obilazio moj apac pa usput pogledao kod komsije jer treba da mu vrsim,simonida ista situacija kao i ns40,pola vlati otvoreno,zrno viri,malo zakacis rukom ono se rasipa,sutra(danas posto je prosla ponoc) cemo merimo vlagu pa mozda ga i ovrsimo....
 
Ma da neko kod mene prima vlažnu ja bih odma kosio.Bolje da mi skinu 10% nego da mi vetar i kiša odnesu 30%.
Jutros sretnem još jednog od većih gazda i on se isto žali na NS40.Kaže da otkad radi zemlju ovako nešto nije video.
 
Danas takođe obišao nekoliko parcela.Zadovoljan sam trenutnim stanjem a posebno time što ni na jednoj nema vode :cool: .Evo par slika one komšijine pšenice sejane prošle nedelje uspeo sam da pronađem jednu čitavu deklaraciju da vidim šta su sejali,u pitanju je Arija.
6z7l36.jpg

210nk3o.jpg

2qjdqpd.jpg
@Maticu sta se desava sa ovom psenicom? Kakva je?
 
I ja danas ovrsio 2,5 jutra 13,5 vlaga 82,5 hl 8480kg, ja zadovoljan, dao 100kg mapa u jesen i 200kg uree u februaru odjednom.
 
Komšija danas vršio balaton vlaga 11.2, hektolitar 78 ali ako sam ga dobro razumeo samo 20 i neki metar na 1,5 kj( bolest ga neka napala )?!?
Ja uzimao uzorak moga žita ( rapsodija - orginal seme )i ima još mekanog zrna ali kad sam odneo da izmerim vlagu ona samo 15,8 što znači da je još 2-3 dana kao danas i može se raditi
NS40s mi izgleda malo zelenije nisam uzimao uzorak ali mislim da će i ono biti za par dana sve zavisi od vremena
 
moje nece bar jos nedelju dana.i zelenih klasova i zelene slame ima. donja zrna u klasu su jos testasta.
 
Simonida je u pitanju, al prinos mislim da je prosečan, nisam stigao da uradim sve po ps, čovek koji mi je vršio imaće minimalan prinos 8000kg po Ha, al da vi vidite to žito od ponika do vršidbe je bilo samo za slikati, površine nisu male u pitanju.
 
Siniša 1979 prolazio sam pre par dana pored te pšenice i mogu reći da će na kraju ispasti još i najbolja.Malo je ređi sklop ali zato ima vlat samo takvu i još se dobro zeleni.
Raco isti taj je danas radio i Ranku teči,video sam u prolazu.Kakvo je stanje kod njega?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh