Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neka Francuska sorta, brkata ... nebi da se hvalim ali boljeg zita nema :D
21jbos4.jpg

315k9ra.jpg
 
Ako je to vase najbolje zito, kakva su onda najlosija.
Apac je kod nas poodosta zelen i nece jos bar 10 dana.
 
@paorpaor
Opet ponavljam,
ko kod nas bude kosio po 3000kg/kj,taj ce biti lokalni rekorder!
Mi ovde ni pola kise sto je kod vas padalo nismo dobili!
 
U toku dana bi trebalo da padnu prvi otkosi pšenice u mom ataru.Mladji sin je otišao sa šurakom (pazario je Z 190) da pokosi jednu parcelu od 0,75 kj pšenice.
 
Kod mene počinje od nedelje.Danas se prijavilo nekoliko mušterija da im se radi.Mi imamo na našim njivama Apache i Arlequin a oni će taman kada svima pokosimo,još su zeleni i mlečni.
 
Ja sam se danas toliko razočarao i potresao da još ne mogu doći sebi:sta:
Odem da obiđem NS40 sejan 5.10. i zateknem haos.Kako hodam kroz njivu tako zrna ispadaju iz klasova.Uzmem polako po koji klas u ruke i na svakom se vide gola zrna.Znači jednostavno se crvene klasovi.Kada pomilujem pšenicu malo jače po vrhovima klasova zrna ispadaju samo tako.Pšenica nije još za košenje bar tri dana.Ima tvrdih zrna da ih ne mogu ni pregristi ali i mekanih.
Odem na sledeću moju parcelu sa NS 40 i situacija ista stim da je sejana jedan dan kasnije i nije dobila ureju.
Ajd reko možda je do mene i da rešim dilemu zaređam kod pet različitih proizvođača sa različitim agrotehnikama.
Ljudi moji pa to je katastrofa.Verujte da je tako.Ima parcela gde se osipa samo tako a zrna još ni blizu tvrdom.Nigde nisam pogledao NS 40 ,a da situacija nije katastrofa.Da pšenice tj. zrna ima jeste ali šta će se pokositi je veliko pitanje.Da bar za petak i subotu ne najavljuju vetar i kišu pa ajde ali ovako..
 
Jel ta NS40 rana sorta?Imali smo mi taj problem dok smo sejali Novosadsku ranu,prosto ne zna čovek kada i kako da je kosi.
 
diklofen ista situacija i kod mene,ns 40 sorta,blago receno katastrofa!ima klasova koji su skroz savijeni a zrno ne mozes pregristi a ima skroz mekanih!ne znam sta da radim!od njive do kuce stao sam gde je god posejana ns40,svuda ista situacija!mozda je sutra budem kosio jer je u petak svetac a za vikend najavljuju kisu!
 
Rana sorta rano zri i onda odeš i kosiš.Kako ovo kositi kad još ima mekanih zrna?Ko zna koja bi tu vlaga bila.Čekam vikend pa šta bude.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh