Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nasa zita se jos dosta dobro drze, zelena su po prilicno, a i zrno se dobro naliva. Ali do zetve je jos dosta !
 
Kod nas(u celom ataru) ko bude kosio 3000kg po kj,
taj ce biti seoski rekorder,
zita su u zadnja 3~4 dana katastrofalno propala!
 
Ljiljana delimicno polegla, 40s poneka strafta polegla...jos je i dobro kakvi pologa ima u ataru..upravo se vratio iz obilaska
 
ma ni kod mene nije nesto bolje mislim pocelo je zutiti izgleda dobro a leme fala bogu nema jer sam stavio insekticid u drugoj turi prskanja od bolesti, ima do zetve jos dosta ,mada je danas malo falilo da ga dragi bogo ovrsi bilo je leda ali sreca sa kisom uh.....
 
U mom ataru ko je prskao od bolesti,zita su zelena,a ostala koja nisu zute i propadaju u oazama,jednostavno ih nema,a na vlati fuzarijum uzima danak.
 
kod mene pobeda se zeleni i ima najbolji vlat, renesansa slabija ali malo zrelija, dok je evropa sto se tice boje ponajzuca i najgori vlat
 
Ja sam danas obišao moje pšenice i nemam parcele koja nije bar malo polegla.Nije to tako strašno kad se uđe u njivu.Klasovi nisu slepljeni za zemlju već u visini kolena(40-50cm).Nisu polegle samo one pšenice koje ja lično i ne bih voleo da su moje.
 
Zabrana izvoza pšenice se ukida 16. juna
Međunarodni Radio Srbija - Pre 34 minuta
Uredba o zabrani izvoza pšenice iz Srbije neće biti produžena, a postojeća koja je na snazi od polovine marta, prestaće da važi 16. juna, danom njenog isteka, izjavio je u Beogradu ministar poljopriovrede Dužan Petrović. On je na konferenciji za novinare rekao kako je u proceduri trenutno još jedan propis koji treba da uredi režim izvoza pšenice, kao i da su trenutni bilansi te žitarice zadovoljavajući i da su pre nekoliko dana iznosili oko 300.000 tona hlebnog žita. Nemamo nikavih rizika u snabdevanju domaćeg tržišta brašnom, hlebom i proizvodima od brašna, rekao je Petrović. Ministrar poljoprivrede je ocenio da je postojeća Ureda o zabrani izvoza pšenice bila pravi potez, jer da nije doneta u Srbiji već polovinom maja ne bi bilo pšenice domaće proizvodnje i došlo bi do poremećaja u snabdevanju.
 
Cuo sam nesto da Sloveci hoce da otkupe ovogodisnji rod psenice po 30din za kg, ne znam da li je istina
Ne sekiraj se, naci ce oni nekoga ovde ko ce da zavrsi posao za njih za daleko manje pare, i sebi da stavi neku sicu u dzep. Ne bi bilo prvi put da se neka nasa budala ugradi nesto sitno, a da puno ljudi obere bostan. Takvih slepaca koji se prodaju za male pare ima kod nas koliko zelis. Nisu stranci mutavi, a posebno slovenci, znaju oni sa kim imaju posla. Jedino sto nama vadi cenu je nedostatak robe u svetu. Ako se u svetu popravi balans, bice jako lose za nas.
 
pošto ima "viška" 300000 tona verovatno će brzo otkupljivači zadovoljiti svoje potrebe i neće nikom trebati,ma koliko rodilo... a šta će kasnije biti ko to zna....
 
kol'ko je viska je bilo pre ove zetve pa stiglo do 28-29 dinara.
a dok stigne novo, pojesce se jos 150.000t.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh