Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pokušaću jednim odgovorom da rezimiram moju pšenicu, prvo sva pšenica je tretirana od korova Larenom dako da nije došlo do neke "bolesti" već je žuća pšenica odlika sorte tj. Apač je žući u odnosu na Balaton. Drugo antena gore na kabini je antena od GPS uređaja TRIMBLE EZ 250 koji koristim evo već treću godinu i toliko mi koristi da skoro uopšte ni neskidam ko ga nije koristio nezna šta je to dobro. Treće zrenjaninac ne sto već hiljadu i jedan posto si u pravu ima da "legne" i jedno se neslažem pitanje je po tojoj konstataciji dali će biti slame veliko je pitanje za sada je sve to trava kako ti prognoziraš netrba spremati kombajn šta misliš. Na kraju naj jednostavniji način da se ustanovi dali ima insekata u njivi je sledeće uđite malo u njivu i pogledajte oko sebe ako vidite paukove mreže okreći se potrči prema traktoru kači prskalicu i u napad, ja sam radio Fastakom 0,15 lit po ha zajedno sa Falkonom i mogu vam reći da je pšenica puna insekata i sporadično sam primetio i Lemu i mislim da nije igra ko može neka deluje.
 
Ganga

Svaka cast za psenice...Vidim i tu u mihajlovacki atar su najlepse tvoje parcele, ali se slazem i sa zrenjanincom da ce da polegne...jos vetra nije bilo a vidim na par mesta ima gde je vec polegnut ali nije to nista...ali ako bude neki wetar... no:no:no:no biti dobro. josjednom za psenice ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Stara izreka kaže i žena treba da legne da bi mogla RODITI pa se vezujemo za to i za pšenicu a polog za Gangu nije problem Šumaher noževi i podizači do sada nisu iznevirili ni ono slepljeno sa zemljom a Lacko ako si pazario roto drljaču imaš velike šanse da me naslediš za dobru pšenicu jer veliku ulogu ima predsetvena priprema i još po koja caka.
 
Ne ne koristim odnosno do sada je nisam koristio ali plan mi je da je kupim jer ove godine nemam dobri i dovoljno preduseva za nju pa posle kukuruza plan mi je roto drljača u kompletu sa sejalicom kako se tebi pokazalo sa tvojom kakva je pšenica kod tebe.
 
Kolega Ganga,nemoj se ljutiti,Laren je herbicid! Za žito svaka čast,i za Trimble kapu skidam! Koliko je stara prskalica,kako si zadovoljan?
 
30lchhh.jpg
e ova nije tako žuta slika,ista njiva je u pitanju
 
lapsus,brzo čitam! I to jako dobar herbicid,ja ga kombinujem sa Starane,iliti Tomigan,jer samo on nosi kupinu,što doskora ni ja nisam znao da ga Sekator nenosi
 
Ja sam korove odradio sa tezisom (150 din kesicaza 1 ha) ,nema ništa od korova u pšenici.
Ili smo mi malo zaostali ili ludi,nisam čuo niko da prska pšenicu ni insekticidima ni fungicidima.
Takođe ni ja, zadnje što ulazim u pšenicu je posle druge prihrane tretiram korove i žetva.
 
talianu dali si video u pšenici bele vlatove sazrele pre redovnog zrenja pšenice ako jesi e tu su ti insekticidi NE korišteni a što se tiče njih treba pratiti situaciju na terenu jer nije svugde isto i nije svaka godina ista što važi i za bolesti.
 
Nisam ništa primetio ali čitajući vaše postove mi očigledno nešto propuštamo.Čim stignem obratiću pažnju i naravno slikati da podelim sa vama. :cao:
 
OK je Tezis,samo ko je kakvim rezultatom zadovoljan,to je relativno,neko kad nevidi travu iznad žita kaže da je žito čisto,ja sam zadovoljan kad mi kupina naredne godine neizraste u soji,lako oni koji imaju i kukuruz u plodoredu,ali ja ga nemam,pa što nemogu u soji suzbiti poput kupine,grahorine,poponca i palamide,moram rešavati u pšenici
 
Ne ne koristim odnosno do sada je nisam koristio ali plan mi je da je kupim jer ove godine nemam dobri i dovoljno preduseva za nju pa posle kukuruza plan mi je roto drljača u kompletu sa sejalicom kako se tebi pokazalo sa tvojom kakva je pšenica kod tebe.

Za sad deluje dosta dobro, a jedna od karakteristika je da se vlaga u zemljistu mnogo boilje cuva nego u ostalim nacinima pripreme i setve. Ja sam prvo uzorao pa onda isao u direktnu, ili poludirektnu, setvu sa RD+sejacica. Jedina greska mi je sto nisam presao brilionom (kembridzom) odmah posle setve. Taj nedostatak ce biti sigurno ispravljen na jesen.
 
Ja sam korove odradio sa tezisom (150 din kesicaza 1 ha) ,nema ništa od korova u pšenici.
Ili smo mi malo zaostali ili ludi,nisam čuo niko da prska pšenicu ni insekticidima ni fungicidima.
Takođe ni ja, zadnje što ulazim u pšenicu je posle druge prihrane tretiram korove i žetva.

Tezis je dobar ali ne moze u jesen sve da se sejepšosle njega jer je rezistentan,pogotovo ne moze uljana repica.Pito bih te da li ima u vasem kraju leme u zitu ili Kako kazu zitnepijavice i koji prinos zita imate u proseku?
 
Kod mene u ataru je pšenica pod velikim napadom.Klasovi su puni tripsa ,a listovi leme.Nema prskalice ,a da nije u pšenici ova dva -tri dana.Radi se sa vantexom,perfektionom,torsom....fastacom.Šta ko dohvati pod ruku prska.Radnje opustošene što se fungicida i insekticida tiče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh