Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam i ja na jednoj parceli indijanca a pored je simonida.Nisam zalazio u parcelu ali sa puta se vidi da je znatno niži .
 
Ja sam prskao preventivno svu svoju pšenicu za sada izgleda o.k.Ovih dana treba da se odradi i drugi tretman protiv bolesti.Prvi put sam išao sa Presingom a sada ću videti šta ću,dali Falcon,Duet ultra ili Amistar koji bude najpovoljniji.
 
I kod nas ima dosta bolesne psenice retko gde je dobra onaj ko je prskao dobro izgleda.Kod mene na dve male parcele gde su vinogradi bili na jednoj od 25 ari bila malo losija ali se popravila kad je dobila ureu a na 10 ari malo dalja parcela ekstra izgleda bio parlog oko 15 godina pa rascistili parcelu bila psenica pa kukuruz pa sad psenica od zemlje do vrha zelena mozda jer je odmorna zemlja pa tako izgleda.
 
kod nas jako slabo ko prskao psenicu a i mogu teci nigde nisam ni video da je bolesna kod mene kisa prava pala tek neki dan mozda zato nije ni bolesna ja cu moju poprskati sada kad izvlata uzeo sam falcon i fastac insekticid kazu da je treba prskati kad bude 50% u cvatanju
 
Tu ste u pravu.Jako mali procenat ljudi je prskao pšenicu od korova a od bolesti nisam čuo da je iko u mom selu prskao.Svi kažu ne treba dobra je.
 
a da a od korova nije poprskalo ni 30 posto ljudi a fungicidima protiv fusariuma mislim da u mom kraju samo cu ja prskati svima zao gaziti
 
U mom kraju niko ne prska pšenicu, mislim na nekoliko susednoh sela. Ove godine sam video parcele sa nešto više korova ali ni tu nije ništa preduzimano.
 
Pogledajte dobro stabljike u dnu, pepelnice u zitima ima puno samo sto je jos uvek na dnu ali ako ode do vlata bice problem.
4acd27131744585.jpg
[/URL] [/IMG]
Ovo je rdja. Sto se tice tretmana herbicidima mislim da je to jedna od najjeftinijih agrotehnickih mera u odnosu ulozeno dobijeno
 
moj apač ima 30cm visine mogu vrapca da vidim na drugi kraj njive:haha: a kod kiraja deca mogu da se izgube u žitu pa vas ja pitam jel to normalno pošto ga prvi put sejem i sve se nadam porašče kad ono cvrc :haha:a ovde niko i nema iskustva sa apačem da me bar uteši malo jer kolikogod ga hvalili da rodi na oko je dupla 00

Bolje sto je nizak nece poleci kasnije.Jedino da nisi dovoljno djubrio.Kod mene je visok dosta visi od NS40spa se plasim poleganja,iako ljudi koji suga sejali kazu da nepoleze.Vidi na prosloj stanici koliko je visok u odnosu na traktor Vladimirac.
 
Ma to je sasvim dovoljno onda je to kako je.Otvori iznad drugog kolenca i vidi vlat, ako je preko 20 parova zrna odlicno je.Neka je nizak ako ima veci vlatod ostalih.
241nzwo.jpg
 
Da ne pomislite da je kod mene sva pšenica idealna.Parcela je od 8,5 kj i voda je dosta pokvarila .Kad sam radio prihranu nisam mogao svuda da prodjem a nisam mogao da je zaštitim od korova.Danas smo posejali suncokret na 1 kj koje je voda uništila.Pre petnaestak dana smo na drugom kraju parcele uspeli da usejemo oko 0,5 kj.
Ovako je izgledalo početkom aprila
P3270013.JPG

Danas
P5040121.JPG

Ovo je parcela gde je apač levo i simonida desno.Voda je i na ovoj parceli uzela deo roda
P5040133.JPG

P5040130.JPG
 
Na jednoj parceli sam juce video da ima dosta iznikle ambrozije. Psenica je malo redja, tako da ce je ambrozija sigurno prestici.
Sta da se radi? Da li da probam sa Lontrelom ili da preoravam(psenica jos nije uvlatala ali ce za koje dan)?
 
guglao sam malo ali slab rezultat.
stisno to malo prstom, pa javi sta se desava.
ili je fungus ili su jajca.
 
Ako nema nikakve materije unutra /ili ima jako fine prasine koja se tesko vidi/, onda je to definitivno bolest samo ne znam koja. Slike su malo mutne probaj da nastelujes aparat na mikro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh