Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
izuzetno je sitno,pa imam muke naciljati...evo ova.
28jicew.jpg
 
Moje misljenje je da su ovo 'rezervoari' spora neke gljive to jest da je ovo neko gljivicno oboljenje.
 
Ove dve slike su pšenica iste sorte .Jedna je kupljena uz redovnu deklaracijul a druga je sopstveno seme(tavanka)
P5080024.JPG

P5080022.JPG

Verovatno znate koja je deklarisana.
 
jeste malo čudne boje,apache je modro zelen,arlequin bude malo sivkasto žućkasto zelen,a ns 40 s još žući,bar je kod mene tako,ali i slika nije nešto
 
Kod nas u ataru je danas opšte prskanje pšenice.Napad leme i bolesti.Bar tako kažu.Ja kod mene ništa nisam primetio.Kažu da se otkine list zastavičar i pogleda prema suncu kroz njega.Ako se vide prozirne rupičaste tačke onda će uslediti napad bolesti(valjda fusariuma).Ja sam odradio sa akordom početkom aprila pa valjda i to ima neki uticaj ali ću sutra obići i druge njive.
 
Zbog toga sam i pitao jer imam Apache i Arlequin na njivama.Apache jeste modro zelen Arlequin takođe ali ne modro nego više žućkasto ali imam jednu parcelu Arlequina koja je žuta kao limun i veoma mala kao da je zaostala u razvoju.Na svakoj njivi je isto rađeno što se tiče prihrane prskanja protiv korova i bolesti ali ova je limun žuta.
 
Evo malo slika pšenice i od mene
28klg0o.jpg

Pobeda
33ekio2.jpg

Levo Apač desno Balaton
2qavle8.jpg

Levo Balaton desno Pobeda
160ebf7.jpg

Tragovi u Balatonu
2i9qq1v.jpg

I naravno desna ruka za punjenje
Datum na aparatu nije bio podešen pa nemojte zameriti.
 
ala će to da polegne ako dođe neki malo jači vetar.Inače pšenica je odlična zasigurno je da će slame biti.
 
Pregledajte svoje psenice...pored svih ostalih zgadija ima jako puno tripsa u klasu...razdrljite klas i ako vidite oker-zuckaste, vrlo sitne insekte (jedva vidljive golim okom), posavetujte se sa zastitarima

PS> Tripsi se zavuku izmedju klasica u klasu i sisu biljne sokove
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh