Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo popodnevnog zaprasivanja psenice fungicifom.
2mr6x48.jpg
2coqy4g.jpg
29yfm77.jpg
 
Pa ako se gleda po oboljenju i najavi kisnog perioda, nije.Kasnije cu raditi sa onim drugim njinim sredstvom mislim da se zove Prosaro protiv fuzarijuma klasa.
 
Zbog toga sam i pitao.Sada je trebalo ići sa Prosarom a kasnije ide Falcon.U katalogu piše ovako da ide Falkon pa Prosaro ali je to greška.Ima dosta jeftinije sredstvo od Prosara a ide ga manja količina od pomenutog.
 
Nisam te bas razumeo,kazes da sad Prosaro pa falkon.A sta je jeftinije od Prosara mene interesuje jer nisam jos kupio.Nemoj samo neke kineze,jer to nekoristim.Znam da ima singenta i basf neke preparate ali nije katalog pored mene.Prosaro ide sigurno u vlatanju jer samo tada moze da ublazi fuzariozu klasa,za to ga najvise i koristim jer dok nije izasao koristio sam falkon u tom periodu ali nije dao zadovoljavajuce rezultate.
 
Tako je.Sada ide Prosaro.Jeftiniji od Prosara je Presing(Župa ga proizvodi)isti spektar delovanja ista aktivna materija.Litar košta 2.500 dinara a ide 0.5 litara po hektaru dok Prosara ide 1 litar i košta 2.800(ovde kod mene).Ja sam isprskao Presingom prošle nedelje.
 
samo onoliko koliko je potrebno i ništa više
1.herbicidima
2.fungicidima
3.prihrana preko lista ( mada se to uradi ujedno sa jednim od ova dva predhodna )
 
ovi na agrodan-u pricaju za svedsku musicu da pravi jade po zitima - jel zna neko kako ona izgleda i kako izgleda napadnuta biljka ?
 
hahah... pa kome smo mi onda izvozili pesenicu kad oni imaju svoju jeftiniju?.. :) oni misle da se mi zakopcavamo na ledja..
 
žito mi je kao da ga je nešto izrešetalo po listovima ima rupice a primetio sam prisustvo sitnih mušica i ovoga ima samo po obodu njive čime prskati :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh