Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
slicnu situaciju sam i ja imao prosle godine, komsija prskao kukuruz, i vetar preneo speciju na 10-ak mojih vrsti suncukreta, posle par dana lisce pocelo da se uvrce, cim sam primetio oprskao sam EkoBooster-om, spasao je dosta, dve vrste do njega se nisu najbolje oporavile i iz korena je poceo da tera novo stablo, ali je ipak formirao glavu, a ostale vrste su bile skoro iste kao i zdravi deo njive
 
Za suncokret znam da hoće da se veoma dobro regeneriše i oporavi.Za pšenicu nikada nisam čuo ili video ovako nešto pa zato bi mi iskustva i mišljenja dobro došla.
 
pozdrav drugari!posejao sam ove godine apac prvi put,pa cemo videti kako ce se pokazati,za sada je odlican.kazite mi,samo da razbijem dilemu kod nekih drugara:da li ja apac zito za ljudsku ili stocnu ishranu?
 
Apac ima mali hektolitar ili hlebnost, kazu.

Slike sa danasnjeg obilaska parcela sa psenicom, sorta Pobeda semenska roba /nadam se/.
 
u 2010.godini je Apach imao cak i bolji hektolitar od nekih domacih sorti,nekazem da je poboljsivac nego se nebih bas u potpunosti slozio sa pricom da je stocna psenica ,pa kod nas se negleda kvalitet mozes imati i poboljsivac na njivi a platice ti se isto
 
pa bilo kju pšenicu sa malom hektolitarskom težinom neće primiti nijedan mlin u tom slučaju je svaka takva sorta " stočna "
 
Jel ovo neka bolest ili...?

28c2hso.jpg
 
Po meni su to nastala oštećenja od jakog vetra ukoliko ga je u prethodnom periodu kod tebe bilo.
 
Ja sam primetio da se to pojavilo posle ove kiše koja je padala.Pre nje jeste duvao vetar kao lud ali je žito imalo zelenu boju bez ovakvog lišća.Ipak mislim da je bolest mada ne mora da znači.
 
E meni se ovo desilo kad sam je oprskao matonom kada je presla drugo kolence valjda se tako kaze,al se posle opravila e sad sigurno ce uticati na rod,al sta cu kad me zajebo apotekar a ja i nisam bas neki hemicar :osmeh:
 
I kod mene na jednoj njivici ima takvih žutih listova, prskano estrovetom 0,6l/kj 4.aprila.
2pos4mt.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh