Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zašto bi da kembridžaš? Šta se time dobija?
 
bem li ga strucnjaci kazu(novine poljoprivrednik) da je i to jedna od obaveznih agrotehnickih mera u prolece. valjda. pa kao zbog izmrzavanja zemljista da se izbije vazduh bla,bla,bla... ustvari kazu da treba glatkim valjkom a ja nemam takav,nego kembridz.... pa zato pitam dali bih mogao sa ovim.
 
kod nas metmark 250 din, ja mislio da uzmem mustang - on 1200 najjeftinije, sekator 1700, maton 620, lentemul 690...
 
Danas odrađeno još 10ha sa 5%ureje+10gr/ha metmark+0,5l/ha Akord.
Za ovu godinu je dobila sve što joj treba i do žetve ću je gledati samo u prolazu.
 
I mi smo odradili još 10-ak jutara.Ova parcela je jedina koja nema oštećenja od vode i za sada solidno izgleda.
P3260001.JPG
P3260002.JPG
P3260003.JPG
 
Odlicne su vam psenice. Ove koje sam ja gledao po Surcinu, a takodje i moja, nisu vam ni primaci. Ove koje sam video, muku muce i sa korovima. Izgleda da cu u toku ove nedalje ici sa nekim skupljim sredstvom. Ono prvo jeftino, nicemu nije vredelo. U Surcinu su mahom psenice dosta kasno sejane.
 
Ova parcela od 8,5 kj mi je najgore prošla.Danas sam prskao od korova i mogao sam da oprskam samo oko3,5 kj .Ima svega ,
duboka voda
P3270013.JPG

Voda se povukla ali nema ni pšenice
P3270011.JPG

voda se povukla ostala pšenica ali nemogu da je prihranim
P3270010.JPG

ima i lepe pšenice ,slika u sledećem postu pošto neće da primi više od 4 slike
Šta će od ove parcele ostati ,neznam ni sam.Nešto će se morati usejati ,šta i na kojoj površini ??
 
Poslednja izmena:
Ovo je slika koju sam hteo da pošaljem ali ova nova verzija nedozvoljava,čak mi i smajlija računa u sliku a nemogu da nadjem onog smajlija što lupa komp.
P3270012.JPG
 
Poslednja izmena:
ljudi jel taj APAČ kod svih izgleda loše ili je to samo kod mene redak ,mali ja lošije žito nisam video u mom ataru a posejao sam na vreme i to 200gk /h dobio je 330 kg/h 3x15 prihranio ga sa 250kg/h anom dođe mi da ga preorem kad vidim druga žita meni pripadne muka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh