Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj dirati apac tako je los on u pocetku a posle se razbokori i sustigne ostala.Ovde su kod nas vec neki zaorali zito pa ce kukuruz da poseju,ulozili i nista bolesno nesto bilo nevredi to ni leciti preko lista a ima negde gde se zemlja nevidi vec koliko se razbokorilo
 
Evo kod mene kako izgleda apac.Danas smo ga prihranjivali prvi i zadnji put do sad nismo mogli,a i sad samo ovako.

img1425.jpg


img1428.jpg


img1426.jpg
 
Ljudi Apache deluje kilavo ali videćete kako curi na leto naravno pod uslovom da je koliko toliko ispoštovana agrotehnika.Prošle godine sam isto hteo da ga razorem a ove godine mi je sve on i nešto malo Arlequina da uhvatim seme.
 
Ljudi Apache deluje kilavo ali videćete kako curi na leto naravno pod uslovom da je koliko toliko ispoštovana agrotehnika.Prošle godine sam isto hteo da ga razorem a ove godine mi je sve on i nešto malo Arlequina da uhvatim seme.


Tako je ::svaka cast:: I ja sam sejao nekih 50jutara arlequina na probu kazu da je ::super::
 
Dali ovi jeftiniji herbicidi suzbijaju lucerku u pšenici? (metmark, meteor)
 
ljudi jel zna neko gde ima jare psenice da se kupi bilo semenske ili kod nekog proverenog proslogodisnji rod pa bi je sam doradjivao informacije na pp..i da izvinite za ovaj OFF.
 
Evo problema.
Prvo prskanje ove godine mojom prskalicom je radio moj kolega sa Senkorom u detelini.Rekao mi je da je oprao prskalicu i takvu mi vratio.Ja je isprao još jednom i prskao pšenicu sa metmarkom,urejom,akordom.Danas kad sam otišao hteo sam da padnem u nesvest.Pšenica ostala veoma mala i listovi požuteli.Te žute listove odbacuje i gura ih sa novim zelenim listovima.Na mestu gde prskalica nije radila pšenica zdrava i višlja za otprilike 8-10cm.Na prve dve parcele izgleda stvarno strašno ,a na sledeće dve je situacija dosta blaža skoro neprimetna. Prskalica je punjena iz dva puta i verovatno je preostali Senkor bio u mnogo manjoj koncentracijji u drugoj šarži.

Dobio sam od zaštitara 1l fitoferta 10-5-10 i rekao mi je da prskam već sutra sa 0,5l/ha i da obavezno ostavim kontrolu.Ukoliko u toj kontroli bude razlika da idem i drugi put za deset dana sa opet istom dozom.
Kakva su vaša iskustva sa ovakvim stvarima i šta predlažete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh