Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam ove godine prvi put sejao apac i ns40. Kazu da mogu malo vise azota da 'bacim' a da ne polegne, ali ja se bojim pa sam 'bacao' oko250kg ureje a na nekim njivama 200kg. Jesi li prskao prosle godine cikocelom za skracivanje internodija da ne poleze, i da li imas iskustva sa time.
 
Nisam dosad ali video sam strnjike od ljudi koji su to radili, ove godine sigurno hoću, žito izgleda pred vršidbu kao sa slike, a slama posle milina.
Post je spojen: [time]1296997901[/time]
_________________________________________________
isidor je napisao(la):
Joj ja zezno stvari juce sa rasipacem palo mi oko 170 kg po jutru ureje pa bice svasta
Neboj se biće to dobro, samo ako si završio sa prehranom.
 
Ti ides na FEST ti ides na FEST ti ides na FEST ti sejes jaru psenicu ti sejes jaru psenicu...
Izvor: B92 i cika Zaharije !
 
Ko je sada gledao znanje na poklon mogao je da cuje da je februar za ureju ili an a mart za an ili kan.Tako da niko nije pogresio to je prehranjivao samo onaj rizikuje ko prihranjuje sa kan-om.
 
kod mene prihrana zavrsena pocetkom februara po proslom snegu 100 kg ure po kj , jesenaas zaorano 150 kg 161616 po kj, i sad jos razmisljam 100 kg kan ili an sta nadjem i obavezno uz sekator prihrana prako lista kad za to dodje vteme
Post je spojen: [time]1299013333[/time]
_________________________________________________
zaboravih reci sorta apac
::novac::
 
igcm06.jpg


prekljuce bacen san,100kg/kj
 
Da niste malo poranili ljudi? :sta: Man'te se kalendara, napolju jos pada sneg :udri:
 
Bravo Mladene,pravi momenat za prihranu si pogodio i ja sam juce i danas to obavio,doduse danas sam jedva zavrsio od snega :ppozdrav:
 
Danas prihranio NS40S.Totalni bilans za ovu godinu što je dobila je 280kg/h 3x15+200kg/ha urea+120kg/ha SAN.
Isto to sam odradio i na Apaču ali za 15-20% jače.
Trava gadno krenula.
 
koliko je pametno sad ovih dana kembridzovati psenicu koja je sejana 20okt. i 15nov. predusev kukuruzi,nacin obrade 2-3 tanjiranja-setva i nista kembridzovano jesenas... ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh