Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pšenica mi je dosta dobra u kakvim sam uslovima posijao ... e sada treba prihranu obavit ali nikako nemogu malo snjeg zeza .. a i blato je neće da smtzne .. :udri:
 
Ja nisam bio nikako i evo kako sam reko tako sam i napravio sutra opet startam sutra moram bacit na 20kj jednom ureu 250kg/ha i bacio sam NPK 15-15-15 350kg/ha .. :ppozdrav:
Jucer sam bacio na 10kj isto tako dva puta prvo bacim ureu pa NPK, kasnije cu još Kanom preć sve sa 150kg/ha .. a za klasanje cu folijarnu gnojidbu Mortonom ijc plus .. :cao:
fotografija0412.jpg

fotografija0407.jpg

fotografija0410.jpg

fotografija0411.jpg
 
Zasto zure za bacanjem ureje,ovi mrazevi ce da potraju?
Ili imaju viska ::novac:: ili ja nemam pojma? :sta:
 
mozda je covek upravu kada raskravi pitanje kada ce se moci uci u njivu
 
aw9qj7.jpg
1yx3fd.jpg
Ovako je izgledala dok nije pao ova zadnji sneg.Ima 3x15 250kg po hektaru i planiram200kg ureje ali nevalja po jakom mrazu pa planiram od nedelje.
 
@topalovic
Treba sacekati jos 10 ak dana a cini mi se da je u tvom kraju bolje prihraniti psenicu sa KAN om(jedino ako si radio analizu zemljista pa si ustanovio da ono nije kiselo) :ppozdrav:
 
Ja danas poceo prihranu,mislim nije rano za ureu jer njoj treba neko vreme da dodje u stanje usvajanja od strane useva.Evo slika A to su one dve njixe od gornjeg posta.
ih4pxj.jpg
14szj3k.jpg
 
i ja sam danas prihranio sa ureom, nemam dovoljno za tritikal, pa cu njega na prolece sa Kan-om ili an-om, a osta urea za kukuruz
 
srdjuanzorz
Bacio sam pod brazdu 100kg DAP-a, već treću godinu uzimam ureu za prihranu zbog cene i bacam je za zadnjeg dobrog mraza u februaru odjednom na psenicu, prinos pre dve godine sorta LJILJANA 3400kg/jutru, prošle apač i ns 40s 3000, a ove godine sam posejao SIMONIDU. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh