Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Godina,posto je zito proletos dosta dobro izgledalo,ali sad je zrno dosta sitno i poprilicno tamnije nego inace. Kise su uzele danak :udri:
 
Ako on bude rekorder onda smo ga najeb...
Znam da je to zito stvarno lepo izgledalo,a sad ovaj prinos me totalno razocarao :sta:
Mislim da sledece godine psenice u mom gazdinstvu nece biti vise od 10 kj. Toliko imam sopstvenog semena NS 40-S koje cu da selektiram i "zaprasim".
Cena 0 ,rod 0 ,pa gde smo mi u celoj prici ?
 
Juče i danas skinuo oko 6kj moje pšenice.Prosek je 2750kg/kj čisto za naplatu.Mislim da ću ove godine u mom kraju biti među boljima.
 
Inace sejem soju kukuruz i psenicu, uz jednu parcelu lucerke. Za repu nemam ni iskustva ni mehanizacije. Jednom probao jecam za svoje potrebe pa se opekao! Psenica jeste relativno jeftina za proizvodnju i laka ali i cena je bolje da je nema!
 
Bice ovo drugo. Jedino tu ima neke zarade, psenice i jecma samo koliko meni licno treba!
 
Soja-soja-kukuruz-soja-soja-kukuruz tamo gde soja dobro uspeva,a tamo gde nije pogodno za nju moze i malo repe.
 
Daj boze da cena soje bude kao prosle godine,sve mi ovo ne mirise na dobro,soje je puno posejano.Tajkunima nije dovoljna zarada samo od otete psenice precice oni i na soju.Tako su i sa suncokretom prosle godine a sada je suncokretova sacma skuplja nego sto je placen suncokret paorima.Toga nema nigde na svetu kao sto nema i da je sojina sacma skuplja od soje 50 % :udri:
 
Pa to isto trziste je postojalo i pre neku godinu pa su cenu soje bili srozali na minimalnu,nadam se da se scenario nece ponoviti :ppozdrav:
 
Ja odkako znam cena soje je bila uvek koliko toliko solidna,a psenica jednom u 10 godina bude nesto bolja.
 
paorpaor je napisao(la):
Ja odkako znam cena soje je bila uvek koliko toliko solidna,a psenica jednom u 10 godina bude nesto bolja.
I ja bi se u potpunosti slozio sa ovim a i neko bolje je posle soje ipak ostane u zemljistu dosta N a i ja moslim da soja nesto neiscrpi i neumori mnogo zemlju , naravno ni psenica neiscrpi zemlju ali brate neostavlja N ni malo a i cena je UBITACNA , e a soja....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: Al smo otisli...... :off_topic: :off_topic: :off_topic: :off_topic: :off_topic:
 
kod nas ti je sa svim poljoprivrednim proizvodima neizvesno
soja je čini mi pre se 4 godine bila jeftina
soja zna da podbaci prilično ako je loša god.
pšenica je stabilnijeg prinosa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh